Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Systém Mackie OnyxGO Mic, sluchátka MC-40BT a mikrofon EM91CU+

Kromě dvojice PA monitorů z edice Thrash zařadila značka Mackie do svého produktového katalogu také trojici dalších novinek. Ty zahrnují bezdrátový mikrofonní systém Mackie OnyxGO Mic určený pro záznam prostřednictvím smartphonu, tabletu a podobných mobilních zařízení, flexibilní USB mikrofon EleMent EM91CU+ mířící především na podcastery, a bezdrátová studiová sluchátka MC-40BT s integrovaným Bluetooth modulem.

Set Mackie OnyxGO Mic je zcela samostatný bezdrátový mikrofonní systém pro váš smartphone. Stačí jej spárovat, připnout pomocí klipu a můžete začít hrát. Součástí je i aplikace OnyxGO a přiložená CR sluchátka, takže k dispozici máte kapesní mobilní studio pro tvorbu obsahu. Zmíněný software, ovládaný tlačítkem umístěným na modulu, umožňuje kromě jiného mix záznamu či nahrávání řeči a příchozích hovorů.

Aplikace, kompatibilní s platformami iOS a Android, je schopna vygenerovat úplný přepis a soubor s titulky pro každou nahrávku, nechybí stereofonní monitorování v reálném čase, redukce šumu, efekty pro změnu hlasu, pětipásmový ekvalizér nebo reverb. Vedle firemních in-ear sluchátek je možno použít i kabelové modely jiných výrobců.

Sluchátka MC-40BT využívají k přenosu signálu bezdrátovou technologii Bluetooth, ale díky klasickému minijackovému vstupu fungují také s kabelem. Integrovaný USB-C port zajišťuje dobíjení baterie s výdrží více než 30 hodin provozu, vestavěn je mikrofon a na ergonomicky tvarovaných mušlích jsou umístěny ovladače Volume, Pause, Play, Skip a Phone Control. Srdcem konstrukce jsou drivery o průměru 40 mm, poskytující frekvenční odezvu v rozmezí 20 Hz až 20 kHz.

Kondenzátorový podcastingový USB mikrofon EleMent EM91CU+ má kardioidní směrovou charakteristiku a na robustním těle najdeme tlačítko Mute i sluchátkový výstup. Použity byly kvalitní součástky, což se odrazilo mimo jiné i na nízkém šumu, převodníky pracují s rozlišením 16-bit/96 kHz a ke zprovoznění není třeba instalovat žádné ovladače. Balení navíc obsahuje software Pro Tools First, Waveform OEM, efektové plug-iny Musician Collection a paket DAW Essentials.

Oficiální evropské ceny se pohybují v následujících relacích: bezdrátový systém OnyxGO Mic – cca 140 eur, sluchátka MC-40BT – cca 180 eur (včetně USB-C + minijackového kabelu a převozního pouzdra), mikrofon EleMent Series EM91CU+ – cca 95 eur. K mikrofonu je dodáván USB kabel a shock mount.

Tagy Mackie Mackie OnyxGO Mic Mackie MC-40BT Mackie EM91CU+

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY