Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 28.06.2018 - 00:01

Profesionální mobilní rekordér Zoom F8n

Po oblíbeném modelu mobilního rekordéru F8, uvedeném před třemi lety, přichází japonský Zoom s inovovanou verzí F8n, který se stává novou vlajkovou lodí značky. Profesionální multitrackingový model přináší oproti předchůdci řadu vylepšení včetně upgradu hardwaru, rozšířené možnosti záznamu, patentované funkce AutoMix nebo routingu sluchátkového výstupu.

Osm mikrofonních předzesilovačů (přepínatelné na line in) s kombinovanými XLR/jack vstupy Neutrik a gainem až 75 dB je vybaveno hybridními limitery Advanced Look-Ahead zamezujícími případnému přebuzení signálu, díky režimu Dual-channel lze vytvářet zálohu ze vstupů 1-4 na stopy 5-8 s nezávislým nastavením a softwarová technologie AutoMix hlídá a upravuje vstupní úrovně v reálném čase, což má pozitivní dopad na čistotu nahrávky a míru šumu.

Zařízení nabízí záznam na dvě SD karty (2x512 GB) a současně i přes USB port, formát WAW je kompatibilní s BWF, převodníky disponují rozlišením až 24-bit/192 kHz a video/audio synchronizaci zajišťuje teplotně kompenzovaný krystalový oscilátor generující časový kód s přesností 0.2 ppm.

Kromě sluchátkového výstupu s digitálním zesilovačem a dvojice hlavních výstupů (TA3 mini-XLR) pro připojení externího mixu nebo procesoru jsou zde samozřejmě také dva kamerové Sub Outy (minijack) a po doplnění speciálním mikrofonem nechybí schopnost nahrávat v ambisonickém modu 360 stupňů s A/B dekódováním.

Napájení obstarává buď AC adapter, který je součástí balení, na spodní straně masivního hliníkového šasi je umístěna šachta pro 8 tužkových AA baterií a díky 4-pinovému konektoru Hirose je možno dodávat Zoomu energii prostřednictvím dalších akumulátorů s DC napětím 9-18 voltů.

Rekordér podporuje bezdrátové ovládání přes iOS aplikaci Control Zoom F8 a spolupracuje samozřejmě i s firemním hardwarovým kontrolerem F-Control. Zoom F8n bude dodáván společně s licencí na software Cubase LE / WaveLab LE a na českém trhu by se měl objevit zřejmě v průběhu září za cenu okolo 31 000 Kč.

Tagy Zoom Zoom F8n
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY