Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 02.03.2022 - 10:00

Profesionální kondenzátorový mikrofon Lewitt LCT 1040 s dálkovým ovládáním

Špičkový, nadstandardně flexibilní mikrofonní systém LCT 1040 je novou vlajkovou lodí společnosti Lewitt, která tento model několik let vyvíjela společně s řadou světově uznávaných producentů a zvukových inženýrů. Kondenzátorový mikrofon s volitelnými patterny a dalšími praktickými funkcemi splňuje nejvyšší kvalitativní požadavky a mohl by představovat ideální volbu do mnoha studií, nahrávajících hudební, filmové i mluvené projekty.

Systém v základu zahrnuje hybridní mikrofon s elektronkovým a FET okruhem, separátní napájecí zdroj a odnímatelnou jednotku dálkového ovládání, které mimo jiné zvukaři umožní rychlé nastavení optimálního režimu z odzkoušeného poslechového bodu. LCT 1040, osazený jednopalcovou, zlatem potaženou kapslí, je schopen se přizpůsobit jakémukoli zdroji zvuku a nabízí čtyři plně analogové lampové režimy plus křišťálové čistý zvuk FET obvodu, který lze k těmto modům také přimíchávat.

Na výběr jsou režimy Clear – lampa E88CC / 6DJ8 pracuje v optimálním modu, Warm – hladký příjemný high-end projev, Dark – mírně upozaděné výšky pro korekci frekvenčně příliš ostrého zdroje náběru, Saturated – bohaté harmonické složky a jemná komprese. Dané možnosti by tak měly pokrýt většinu stylů a aplikací, počínaje decentními party flétny či houslí až po expresivní metalový vokál.

Vedle rotačního spínače Tube pro volbu zmíněných režimů, a potenciometru Circuit (mix lampového a FET signálu), disponuje ovládací panel přepínáním pěti směrových charakteristik (omni, kardioda, široká kardioda, superkardioda, osmička), posuvným switchem definujícím přední stranu mikrofonu v závislosti na scénáři nahrávání, měnitelným low-cut filtrem (Linear, 40 / 80 / 120 Hz) a útlumem s hodnotami 0 / -6 / -12 / -24 dB.

S výjimkou 10pinového mikrofonního portu je veškeré propojení modulu řešeno XLR konektory Neutrik a z ovladače lze navíc poslat dvě signálové cesty, z nichž jedna je určena pro mix kanál Circuit a druhá pro nezávislý FET signál. Mikrofon, jehož elektronika je uložena v robustním kovovém těle, zvládá frekvenční rozsah 20 Hz až 20 kHZ, maximální SPL je dáno limitem 137 dB a odstup signálu od šumu činí  84 dB (FET) respektive 81 dB v případě elektronkové jednotky.

Mikrofonní systém Lewitt LCT 1040 se dodává v odolném přepravním kufříku, obsahujícím mikrofon, napájecí zdroj, dálkové ovládání, stojanový adapter, magnetický pop filtr, potřebnou kabeláž a shock mount, pro jehož výrobu byly použity komponenty z uhlíkových vláken. Oficiální česká cena setu se pohybuje těsně pod hranicí 84000 Kč.

Tagy Lewitt Audio Lewitt LCT 1040

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY