Přejít k hlavnímu obsahu
ahmed - St, 22.06.2016 - 12:00

Přichází jako otazník, ne vykřičník, říkají The Odd Gifts o migrantech

The Odd Gifts je projekt zakládajícího člena Eggnoise Ondřeje Galušky a píseň Migrant Song titulní singl chystané desky. Jeho atmosféru do velké míry vytvořil také hostující perkusista Moustapha Faye ze Senegalu, o pěvecké party se podělili James Harries a Alasdair Bouch.

Pro projekt The Odd Gifts Ondřeje zajímala energie lidí, kteří mají jako on podobnou zkušenost jako on s delším pobytem v jiné kultuře, který může obnášet i jistou krizi identity. Celý text singlu je položen formou otázky. „Chtěl jsem nějak postihnout problematičnost celé situace a zároveň si uchovat jakousi základní vstřícnost a otevřenost. Na celém albu se snažím reflektovat složitou hru nenaplněných a často pomýlených očekávání příchozích a vždy nutně zjednodušujících předsudků místních... Ten, kdo opouští domov, se stává otázkou nejen pro své nové okolí, ale i sám pro sebe. A nikdo neví, co s ním přesně udělá změna prostředí. Jsem pevně přesvědčen, že ať už sem nebo jinam přichází kdokoli, většinou přichází jako otazník a nikoli jako vykřičník,“ říká Ondřej.

Tagy The Odd Gifts
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu Beseda u Bigbítu, na Xplaylistu nebo dříve Freemusic a u labelu X Production.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY