Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 09.10.2020 - 00:01

Prestige Empath: akustická signatura Devina Townsenda

Na trh se dostává limitovaná série akustické kytary Empath, kterou kanadská značka Prestige Guitars navrhla podle specifikací zpěváka, skladatele a excelentního kytaristy Devina Townsenda. Model, jehož první verze byla představena v minulém roce, splňuje nejvyšší standardy, o čemž svědčí jak celomasivní konstrukce využívající výběrové materiály, tak i kvalitní elektronika a špičkové dílenské zpracování.

Luby a zadní deska korpusu ve tvaru Dreadnought s výřezem cutaway jsou vyrobeny z indického palisandru a pro stavbu topu byl zvolen tepelně upravený smrk Adirondack, z něhož je i žebrování typu X. Hrany těla, jež jsou pro vyšší herní komfort na několika místech zkoseny (tzv. bevel), tvoří fládrovaný javor v kvalitě AAA.

Mahagonový krk s C-profilem nese ebenový hmatník o radiusu 16 palců osazený 21 středně silnými pražci, kostěný ořech má šířku 44.5 mm, na oktávové poloze hmatníku a po obvodu rosetty nechybí intarzie z pravé perleti a menzura činí 25.4 palců.

Struny kotví pomocí kolíčků v ebenové kobylce opatřené kompenzovaným sedlem, ladění mají na starost spolehlivé celokovové strojky Gotoh 510 s převodovým poměrem 21:1 a ozvučení obstarává systém Fishman Matrix Infinity s piezo snímačem ovládaným potenciometry hlasitosti a tónové clony, usazenými v modulu uchyceném pod hranou ozvučného otvoru.

Limitka Prestige Empath v přírodním transparentním laku bude dostupná v počtu 100 kusů. Kromě luxusního pevného pouzdra, servisních klíčů apod. je přiložen i číslovaný dopis psaný Townsendem. Oficiální cena byla nastavena na 2699 dolarů. První video demonstruje finální verzi, druhý záznam z veletrhu NAMM 2019 přibližuje prototyp tohoto nástroje.

Tagy Prestige Guitars Prestige Empath
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY