Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 24.11.2019 - 00:01

Přenosný PA systém JBL EON ONE Compact

Značka JBL se řadí mezi přední inovátory v oblasti lehce přenosných ozvučovacích all-in-one systémů, což potvrzuje i nový model EON ONE Compact o hmotnosti pouhých 8.2 kg. Aktivní kabinet je osazen koncovým zesilovačem o výkonu 120 W, digitálním čtyřkanálovým mixem, efektovou sekcí, bezdrátovou technologií Bluetooth a integrovaná dobíjitelná baterie nabídne výdrž až 12 hodin nepřetržitého provozu,

Dvoupásmová koncepce využívá osmi palcový středobasový woofer doplněný výškovým tweeterem (LF 100W, HF 20W), reproduktory pokrývají prostor v úhlech 120 x 60 stupňů, frekvenční rozsah se pohybuje v rozmezí 37.5 Hz až 20 kHz a maximální hladina SPL je dána hodnotou 112 dB.

Mix disponuje dvojicí mikrofonních XLR/TRS kanálů s kvalitními preampy a phatomovým napájením, jackovým vysokoimpedančním vstupem pro připojení kytary, minijackovou zdířkou s větví Aux In přepínatelnou na Bluetooth a konektorem PassThru sloužícím k připojení dalšího Compactu. Nechybí sluchátkový výstup a dva porty USB 3.0.

Efektová sekce obsahuje osmipásmový ekvalizer dbx s presety, sesterská firma Lexicon dodala špičkové modulace, delaye, reverby a pomocí aplikace JBL Compact Connect (iOS, Android) je možno ovládat až čtyři jednotky současně. Vyměnitelnou Li-Ion baterii lze dobít za cca 2.5 hodiny, monitor použitelný v horizontální nebo vertikální poloze má na spodní straně šachtu pro stojan a pohodlný přenos zajišťuje masivní madlo zapuštěné do horního panelu šasi.

Flexibilní a skladný PA systém JBL EON ONE Compact je vhodný pro ozvučení zkušebny nebo menších koncertů či mluveného slova a díky bateriovému provozu je využitelný také pro busking. Cena určená pro americký trh se pohybuje okolo 550 dolarů.

Tagy JBL JBL EON ONE Compact
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY