Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Přenosný gramofon Reloop Spin

Produkty německé firmy Reloop, založené v roce 1996, se těší dlouhodobému zájmu DJ komunity a stranou zřejmě nezůstane ani nový přenosný gramofon Spin s jednoduše ovladatelnou nahrávací USB jednotkou, který nepřímo navazuje na mimořádně úspěšnou edici RP, ověnčenou řadou prestižních ocenění.

Model usazený v plastové základně s odnímatelným víkem a zapuštěným madlem je kromě klasického přehrávání samozřejmě uzpůsoben i pro scratching a cutting, nabídne trojici rychlostí (33 1/3, 45, 78 rpm) s detailnějším nastavením (+- 20%) pomocí potenciometru Pitch, aktivní tónovou clonu pro basová pásma se zdvihem +- 10 dB, předinstalovanou cartridge a integrovaný reproduktor.

V rohu hlavního panelu je usazen duální 45 mm crossfader, který lze podle potřeby přesunout do druhé připravené šachty, přenos zvuku obstarává optimalizované rameno s kvalitní přenoskou a systém je napájen prostřednictvím USB portu nebo dvou dobíjecích tužkových Li-Ion baterií typu 18650.

Velkou devizu představuje rekordingová USB jednotka s možností záznamu (16 bit / 44.1 kHz, MP3 256 kbit/s) tvorby nebo celých alb na externí médium a uživatelský komfort navyšuje také Bluetooth modul pro bezdrátový streaming audia z mobilu, tabletu apod.

Pravá strana šasi je vedle zmíněného nahrávacího USB portu vyhrazena pro dvojici sluchátkových výstupů (minijack/jack), hlavní RCA výstupy, tlačítko Power a napájecí micro USB zdířku (5V, 2A). Na levém boku najdeme společně s reproduktorem také minijackový vstup Aux In.

Kompaktní, lehce přenosný gramofon Reloop Spin o rozměrech 370 x 95 x 260 mm a hmotnosti cca 2 kg je už dostupný na českém trhu, kde se jeho cena pohybuje těsně pod hranicí 6 000 Kč včetně sedmipalcového vinylu pro scratching, licence k softwaru Super Spin Duck Looper App a síťového adapteru.

Tagy Reloop Reloop Spin

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY