Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Přenosné digitální stage piano Kurzweil SP1

Americká společnost Kurzweil, u jejíhož zrodu stál v roce 1982 kromě vývojáře Raymonda Kurzweila také známý muzikant Stevie Wonder, se v osmdesátých a devadesátých letech profilovala především špičkovými syntezátory řady K, které byly pro mnohé muzikanty finančně nedostupné. Firma se poté rozhodla zpřístupnit své technologie i méně majetným hráčům, což je i případ modelové řady "Just Play", do níž patří i jednoduše koncipované stage piano SP1.

Kladívková klaviatura s 88 klávesami je doplněna enginem s polyfonií o 256 hlasech, banka nabízí 16 presetů rozdělenými do 4 bank se samostatnými hlasitostmi, ve kterých najdeme rejstříky elektrických pian převzatých z firemního modelu Forte SE, smyčce, dechy a basy z verzí PC3 Series, zvuky koncertních křídel German D Artis Grands, syntezátory, varhany apod.

Efektová jednotka obsahuje čtveřici dozvuků a modulací (Reverb, Chorus, Tremolo, Delay), výsledný zvuk lze editovat třípásmovým master ekvalizerem, nechybí funkce Split/Layer, výukový režim Dual (pro čtyřruční hru), známá kolečka pitch/modulation, volba transpozice atd.

Konektivita sestává z DIN konektorů MIDI In/Out, dvojice USB portů (A/B), vstupů Audio In pro připojení MP3, telefonu, tabletu apod., dvou hlavních audio výstupů, sluchátkového konektoru, jacků pro sustain/volume pedály a zdířky adapteru.

Digitální stage piano Kurzweil SP1 s kompaktními rozměry 133.3 x 38.1 x 14.6 cm a hmotností cca 12.3 kg je určeno především pro studenty nebo hudební školy, ale své využití najde i na pódiu nebo při studiové práci. Novinka bude od začátku července dostupná na českém trhu a její cena se má pohybovat okolo 25 000 Kč včetně externího pedálu, adapteru a USB kabelu.

Tagy kurzweil Kurzweil SP1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY