Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 30.08.2020 - 00:01

Prémiová „čtyřka“ Cort A4 Ultra Ash

Do série Artisan, kam korejský Cort řadí baskytary vyšší třídy, přibyl prémiový čtyřstrunný model A4 Ultra Ash. High-endová verze oblíbené produktové edice A4 se může pochlubit výběrovými materiály, kvalitním zpracováním, značkovými snímači i hardwarem a tomu odpovídajícím zvukem, který za poměrně příznivou cenu může oslovit i náročnější hráče.

Frekvenčně vyvážený tón s dostatečnou průrazností a čitelností zaručuje mahagonový korpus doplněný jasanovým topem. Dlouhý sustain, stabilitu ladění a v neposlední řadě i pohodlný přístup k nejvyšším polohám poskytuje průchozí krk lepený z pěti plátů javoru a exotického odolného dřeva panga panga, ze kterého je vyroben také hmatník o radiusu 400 mm (15.75 palců) osazený 24 jumbo pražci.

Nástroj s menzurou 34 palců využívá dvojici modernizovaných snímačů Fishman Fluence Bass Soapbar SB-1 produkujících transparentní signál bez rušivých interferencí, což zaručuje patentovaná technologie Fluence Core. Flexibilitu navyšuje trojice přepínatelných modů: Voice 1 – pasivní režim pro objemný a kulatý tón, Voice 2 – aktivní mod s širokou frekvenční odezvou a citlivou dynamikou, Voice 3 – aktivní režim s modifikovaným průběhem středních pásem.

Snímače napojené na aktivní elektroniku napájenou 9 V baterií, jejíž plastová šachta je umístěna na zadní straně těla, jsou ovládány potenciometrem Balance nastavujícím vzájemný poměr obou snímačů, dvoupásmovými korekcemi a celkovou hlasitostí s integrovaným push/pull rozepínáním cívek humbuckerů.

Špičkový hardware s černou povrchovou úpravou sestává z kobylky Hipshot TransTone umožňující uchycení strun v ocelových kamenech (top-load) nebo skrz korpus, ladění mají na starost strojky Hipshot Ultralite s převodovým poměrem 20:1, otevřenými mechanikami a konstrukcí ze slitiny hliníku a zinku, díky které se ve srovnání s konvenčními strojky podařilo snížit hmotnost o cca 30 procent.

Cort A4 Ultra Ash je z továrny seřízen na struny D’Addario XL165 a bude dostupný v matném transparentním laku Etched Natural Black zvýrazňujícím kresbu jasanového topu. Oficiální evropská cena se pohybuje okolo hranice 1200 eur včetně pevného pouzdra.

Tagy Cort Cort A4 Ultra Ash
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY