Přejít k hlavnímu obsahu
Hlavní roli v klipu ke skladbě Mana hraje Oskar Hes. | Foto: Vertical Production
Hlavní roli v klipu ke skladbě Mana hraje Oskar Hes. | Foto: Vertical Production
Zdeněk Neusar -

Premiéra: Valdemar on the Run mají klip, v němž doslova všechno ožívá

Je lepší vyhořet, než se stěhovat? Ne v příběhu nového videoklipu kapely Valdemar on the Run, kde zabydlet pokoj je radostnou maličkostí. V textu písně Mana hudebníci vyznávají svůj silný vztah k hudbě, jíž přisuzují doslova magickou sílu. Její kouzelné schopnosti promítli i do příběhu klipu, v němž hlavní roli ztvárnil úspěšný mladý herec Oskar Hes. V magazínu Frontman klip uvádíme v premiéře.

Nejvýraznějším prvkem celého klipu jsou tzv. frame-to-frame animace – přemísťování jednotlivých předmětů snímek po snímku, které následně běží za sebou v sekvenci. „Po technické stránce byl klip docela oříšek. Měli jsme představu, že se scéna začne vlivem hudby proměňovat a žít svým vlastním životem, ale nevěděli jsme, jak to půjde zrealizovat. Když jsme nápad představili filmařům z Vertical Production, navrhli možnost natočit to formou frame-to-frame animací. Nápad se nám líbil, tak jsme se do toho pustili,“ říkají spoluautoři námětu klipu Valdemar Shíbal a Oskar Hes.

Hudebně se píseň Mana nese na vlnách blues rocku. Jedná se o první skladbu z připravovaného debutového EP. Na zvuku nahrávky Valdemar on the Run se podílel producent Filip Vlček, který stojí za alby mnoha úspěšných českých interpretů.

Kapelu tvoří čtveřice muzikantů, kteří vyšli z řad Konzervatoře Jaroslava Ježka a Janáčkovy akademie múzických umění. Jejich tvorba žánrově proplouvá mezi folkem, rockem a popem. V textech se snaží zpracovávat hlubší témata, která posluchače nutí o jejich hudbě přemýšlet. Už v únoru Valdemar on the Run představili první singl Domovina.

Valdemar on the Run | Foto: archiv kapely

Máte taky zájem odpremiérovat svůj videoklip? Napište nám na redakce@frontman.cz.

Tagy Premiéra videa Valdemar on the Run

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY