Přejít k hlavnímu obsahu
Téma zamilovanosti se tvůrci klipu snaží akcentovat v rovinách vzájemného přijetí a citového splynutí. | Foto: archiv kapely
Téma zamilovanosti se tvůrci klipu snaží akcentovat v rovinách vzájemného přijetí a citového splynutí. | Foto: archiv kapely
Zdeněk Neusar -

Premiéra: V novém klipu Valdemar on the Run splynou dvě umělecké duše

Vztah malovaný jako obrázek? Kdo by o to nestál. „Dvě duše na cestě, která je jejich cílem a láska, která s létem nekončí,“ právě v takových kulisách Valdemar on the Run tvořili svůj nový videoklip. Frontman kapely Valdemar Shíbal se při tvorbě písně Souznění inspiroval vztahem se svou přítelkyní, samotný videoklip pak ve své mysli v roli režiséra doslova všemi barvami vymaloval herec Oskar Hes. V magazínu Frontman klip uvádíme v premiéře.

Atmosféra klipu mě v prvním plánu vrací k tématu aktuálního podcastu Radia Wave Balanc o letních láskách. Nenechte se však mýlit, vztah hlavního protagonisty kapely a jeho přítelkyně Terezy trvá už tři roky. „Asi měsíc po našem seznámení jsme se sestěhovali a jelikož se s pandemií zastavil svět, byli jsme většinu času jen spolu doma. Bylo to hodně intenzivní. Rádi jsme spolu malovali a pořád jsme něco tvořili. Zároveň jsme se díky tomu i rychle ‚prokoukli‘. Zbavili jsme se ostýchavosti a přestali jsme si jeden druhého idealizovat, což náš vztah rychle posunulo z prvotního pobláznění,“ říká Valdemar, který se do Souznění snažil vepsat nejen hloubku takového vztahu, ale i práci na něm a na sobě, kterou to obnáší.

Popově znějící skladba Souznění navazuje na jarní singl Mana, u níž Valdemar on the Run čerpali spíše z bluesrocku. Východiskem nového singlu je příběh o splynutí dvou uměleckých duší a jejich společné cestě životem. Téma zamilovanosti se tvůrci klipu snaží akcentovat v rovinách vzájemného přijetí a citového splynutí, které oběma partnerům dodává sílu plnit si bok po boku své sny a jeden z nich spolu prožívat teď a tady, v souznění.

Obě písně budou součástí debutového EP Už tam budem!, které vyjde 12. září a kapela se na něm dle vlastních slov nese na vlnách folk-rocku, s příměsí popu a koketuje i s blues. „Ačkoliv jsem dost perfekcionista a jen tak s něčím se snadno nespokojím, u téhle desky by byla opravdu škoda schovat si ji pro sebe do šuplíku. Některé písničky jsou staré i šest, sedm let a dlouho čekaly na to, až se odhodlám k tomu je konečně vydat. Když by si člověk všechno, co tvoří, pořád jen piplal, nikdy by nic nevzniklo. Je to neustálý proces a to je i hlavní myšlenka EP,” uzavírá Valdemar.

Valdemar on the Run | Foto: archiv kapely

Kapela Valdemar on the Run na hudební scéně působí od roku 2020. Tvoří ji čtveřice ostřílených muzikantů, kteří vyšli z řad Konzervatoře Jaroslava Ježka a JAMU. Křest jejich nového EP proběhne 19. září v pražském klubu Kaštan. Jako předskokan vystoupí chomutovský písničkář Matěj Koudelka a albu na závěr dá požehnání i vzácný host Ondra Ládek alias Xindl X.

Máte taky zájem odpremiérovat svůj videoklip? Napište nám na redakce@frontman.cz.

Tagy Premiéra videa Valdemar on the Run

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY