Přejít k hlavnímu obsahu
Ve videoklipu si zahrála i zpěvačka kapely Karolina Veselá. | Foto: z klipu Stranger in Your Heart
Ve videoklipu si zahrála i zpěvačka kapely Karolina Veselá. | Foto: z klipu Stranger in Your Heart
Zdeněk Neusar - Út, 28.02.2023 - 18:00

Premiéra: Temný roadtrip v novém klipu Hard to Frame objevuje noční krajinu mysli

Hard to Frame vás ve svém novém klipu zavedou do podmanivých zákoutí modřanského sídliště i do opuštěné periferie. Představí osamělé silnice, benzínové pumpy a přejezdy přes jednokolejku vedoucí odnikud nikam, tvořící kulisu roadtripu mezi snem a realitou. Vypráví příběh o samotářském nočním bloudění, objevování vlastních démonů a cestě za osvobozením. Videoklip ke skladbě Stranger in Your Heart v magazínu Frontman uvádíme v premiéře.

Vizuálním ztvárněním písně Stranger in Your Heart, ve které se snoubí krystalické elektronické plochy s energickým beatem v dubstepovém hávu, je snadné nechat se pohltit. Klip, kde si hlavní roli zahrál herec Pavel Neškudla, působivost skladby ještě umocňuje. Míří podobným směrem jako devadesátkové filmy režiséra Davida Lynche.

„Každej rodilej Pražák brzy zjistí, že na procházky musí na okraj. Opuštěný dělnický čtvrti, starý vlečky, beton a jiný lidi. Jsi tam na návštěvě. Tak trochu cizinec a někdy ti to místní daj najevo i pohledem. Často vodplouvám. Nechám se unášet těma mikrosvětama, co nacházím, a mezi tím vidím, co se tam vlastně děje. Stejně jako Stranger, ani ty se nesmíš bát hledat i za tmy a hlavně ve špatným počasí. Pak to má totiž koule!,“ říká Filip Kaleta, který se společně s Janem Pivoňkou pod hlavičkou uskupení Better than Nothing podílel na realizaci klipu.

Hudbu pětice Hard to Frame vystihuje barevná kombinace elektronických a akustických elementů s prvky jazzu. To vše je podtržené křehkým hlasem zpěvačky Karoliny. Její jemný až zasněný projev kontrastuje s hlubokými beaty, které nezapřou inspiraci v dubstepu, d'n'b nebo minimalistickém technu. Celou tvorbou Hard to Frame se přitom proplétá jasně čitelný producentský rukopis klíčového člena kapely Oczeho.

Hard to Frame  |  Foto: archiv kapely

Kapela Hard to Frame v současné době dokončuje svou druhou dlouhohrající desku a singlem Stranger in Your Heart začíná psát svou novou kapitolu. Už teď překročila stín svého první desky Ghosts, kterou vydala v roce 2019.

Máte zájem odpremiérovat svůj videoklip? Napište nám na redakce@frontman.cz.

Tagy Premiéra videa Hard to Frame

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY