Přejít k hlavnímu obsahu
Karolina Beranová | Foto: Kate Guić
Karolina Beranová | Foto: Kate Guić
redakce - Pá, 03.03.2023 - 10:00

Premiéra: Emma Karoliny Beranové je hřejivým svetrem nejen pro mrznoucí

Píseň Emma písničkářka Karolina Beranová napsala pro svou dobrou kamarádku a své mladší já, které, jak sama říká, dychtivě prahlo po lásce, nevědouce, že nejdříve musí poznat lásku samo k sobě. Videoklip ke skladbě v magazínu Frontman uvádíme v premiéře.

Píseň Emma má pro autorku hojivý účinek, povznáší se v ní nad svou dřívější obsesivní touhu po lásce. Skladbu věnuje nejen své blízké kamarádce, ale i všem, kteří nejednou toužili po láskyplně hřejivém svetru, když se třásli zimou. „Song tak může být hřejivým svetrem, po kterém jsme toužili, když jsme mrzli na Petříně,“ říká Karolina Beranová. Umělecký medailonek k písni natočila ​Eliška Dobnerová a Karolina se jejím prostřednictvím loučí s Prahou.

Tvorba Karoliny Beranové, to je také procítěná angličtina, zvukomalebná čeština, křehkost a sebejistota. Při poslechu jejích písní se vydáte na nezávislou kytarovou jízdu plnou andělských vokálů, upřímných textů, s rukama nahoru vlajícími ve větru.

V dubnu 2022 vydala EP Please Be Gentle a černobílý klip k písni Reaching, který byl natočen na filmový materiál. Píseň z EP Worms dosáhla globálního úspěchu, dostala se do playlistu NEON, jehož byla i tváří, a stejně tak do Equal CZ/SK, Equal Global a dalších. V listopadu 2022 společně s videoklipem vydala singl Independent Road.

Chtěli byste u nás také odpremiérovat klip? Napište nám na redakce@frontman.cz.

Tagy Premiéra videa Karolína Beranová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY