Přejít k hlavnímu obsahu
Píseň Elevator Music pojednává o tom, že nikdy nevíte, co vás může potkat. Třeba se zblázníte ve výtahu. | Foto: archiv The Documents
Píseň Elevator Music pojednává o tom, že nikdy nevíte, co vás může potkat. Třeba se zblázníte ve výtahu. | Foto: archiv The Documents
Zdeněk Neusar -

Premiéra: The Documents nový klip natáčeli ve výtahu

Nejdřív frontman Horek McWilliams a nakonec i celé uskupení The Documents Radima Genčeva nakráčelo do výtahu České zemědělské univerzity v Praze. Pod taktovkou kameramana a režiséra Ondřeje Póče z Vertical Production uvnitř něj a na chodbách školy hudebníci natočili klip ke svému loňskému singlu Elevator Music. V magazínu Frontman klip uvádíme v premiéře.

„Dlouho jsme hledali páternoster, ale často jsme narazili na památkově chráněné objekty, nebo výtah byl zrovna v rekonstrukci. Rozhodli jsme se výtahový klip pojmout moderním způsobem s pocitem nemocničního prostředí,“ říká ke klipu Radim Genčev, kterého můžete znát i z jeho působení u Xindla X nebo Maranatha Gospel Choir.

Píseň pojednává o tom, že nikdy nevíte, co vás může potkat. Třeba se zblázníte ve výtahu při poslechu hudby The Documents, nebo prostě při cestě z práce. „Snad nám byl inspirací i film Volný pád, kde toto téma je velmi dobře zpracováno. S trochou nadsázky a humoru si děláme legraci z hudebního žánru a ze světa, ve kterém se pohybujeme. Jedná se o další track z řady singlů, které možná na konci cesty zkompletujeme v našem druhém albu,“ upřesňuje Genčev.

O text singlu Elevator Music se postaral spoluzakladatel The Documents, americký zpěvák Horek McWilliams. Hudbu složil a produkoval Radim Genčev a společně s kapelou ji dotáhl do finální podoby. Na výsledné podobě písně se podíleli i hosté, se kterými kapela často spolupracuje. Jsou jimi Kateřina Kvintusová – vokál, Jen Hovorka – rap a Kryštof Tomeček – kytara. Nahrávalo se nejčastěji v DEMA Creative studiu a v domácím přenosném studiu RG Savour. Finální master zvuku ošetřil Ecson Waldes ve svém Biotech Studiu.

The Documents ve svém oblíbeném klubu Jazz Dock. | Foto: archiv kapely

Kapela The Documents se hlásí k hudebním žánrům neo-soul, RnB, pop, gospel, jazz, funk i fusion. První CD Signature hudebníci vydali a pokřtili v roce 2015 u labelu SubPub Records v pražském klubu Jazz Dock.

V příštím roce The Documents oslaví 10 let na tuzemské scéně ve stálém složení Horek McWilliams – zpěv, Filip Ernst – bicí (7krát3, DYK, Top Dream Company), Jan Bálek – klávesy (Maranatha Gospel Choir, Top Dream Company, Xindl X) a Radim Genčev – basa (Xindl X, Maranatha Gospel Choir).

Z natáčení klipu k singlu Evevator Music | Foto: archiv kapely Z natáčení klipu k singlu Evevator Music | Foto: archiv kapely Z natáčení klipu k singlu Evevator Music | Foto: archiv kapely
Tagy Premiéra videa The Documents Radim Genčev

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY