Přejít k hlavnímu obsahu
Multiefekt Zoom G6
Multiefekt Zoom G6 | Zdroj: Gearnews.de
Leon -

Preamp/multiefekt Zoom G6

Ve stopách vlajkové lodi Zoom G11 kráčí kompaktní multiefekt G6, u kterého japonský výrobce zvolil decentnější design šasi s karbonovou grafikou a vystouplým hlavním panelem, jehož šikmá čelní hrana umožňuje pohodlnější aktivaci čtveřice footswitchů doplněných dvěma nášlapnými přepínači. Editace je řešena pomocí čtyř rotačních encoderů a přehledným dotykovým TFT LCD displejem s úhlopříčkou 4.3 palce a rozlišením 480 x 272 pixelů.

Preamp/multiefekt G6, využívající technologii převzatou z G11, nabízí 135 efektů včetně dvou nových drivů a trojice modulací, 16 známých typů virtuálních zesilovačů a 6 emulací aparátů vyvinutých Zoomem. Kromě simulací 22 různých kabinetů nebo bicího automatu s 64 patterny je zde integrována sekce IR impulsů se 70 firemními vzorky boxů a dalšími 50 sloty připravenými pro uživatelské samply.

Paměť pojme 240 presetů, současně lze použít až devět efektů nebo jeden model zesilovače a sedm efektů, looper disponuje kapacitou 90 sekund mono či 45 sekund stereo záznamu, rozšiřitelnou pomocí SD úložiště (Class 10 a vyšší), na USB výstup je navázána zvuková karta (2xin, 2xout), zpracování signálu je 32-bitové, AD/DA převodníky pracují s rozlišením 24-bit/44.1 kHz, samozřejmostí je kompatibilita se softwarem Guitar Lab (PC i Mac) a vlastníci zařízení založených na platformě iOS mohou použít volitelný Bluetooth modul BTA-1.

Nechybí expression pedál ovládající v reálném čase hlasitost, různé parametry, wah apod. a na zmíněnou čtveřici footswitchů je napojen levý horní přepínač Play Mode volící režimy Looper, Memory – procházení všech presetů, Bank/Patch – oblíbené předvolby, Effect Board – aktivace jednotlivých efektů. Pravý horní footswitch je vyhrazen pro ovládání tap tempa a aktivaci ladičky.

Na přední straně šasi najdeme vedle nástrojového vstupu, síťového spínače, zdířky Control In pro připojení externího expression pedálu či přepínače a dvojice audio výstupů s potenciometrem Master, z nichž jeden slouží i pro sluchátka, také minijackový Aux In, send / return efektové smyčky, port USB 2.0 Micro-B, šachtu pro SDXC kartu, terminál Remote pro modul Bluetooth BTA-1, konektor 9V adapteru a síťový spínač.

Všestranný kytarový multiefekt Zoom G6 o rozměrech 228 × 418 × 65 mm a hmotnosti 1.94 kg je dodáván společně s AC adapterem AD-16 a licencí na DAW Steinberg Cubase LE. Evropská cena se pohybuje okolo hranice 500 eur.

Tagy Zoom Preamp/multiefekt Zoom G6

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY