Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Preamp Tech 21 Geddy Lee MP40 odkazuje na album Moving Pictures

Po modelu YYZ přichází newyorská značka Tech 21 s dalším podpisovým pedálem basisty a zpěváka kapely Rush Geddyho Lee. Novinka s označením Geddy Lee MP40 Limited Edition Signature SansAmp připomíná čtyřicet let od vydání slavného alba Moving Pictures, kterým kanadské trio definitivně potvrdilo pozici jedné z nejlepších progrockových kapel v historii. Moving Pictures, obsahující hity jako Tom Sawyer, Red Barchetta nebo instrumentální verzi skladby YYZ, nominovanou na Grammy, se stalo nejprodávanějším albem skupiny na americkém trhu a kromě řady jiných ocenění si celosvětově připsalo několikanásobnou platinu.

Flexibilní předzesilovač MP40 sdílí s předchozím provedením YYZ základní konstrukci, většinu ovládacích prvků a samozřejmě také patentovanou analogovou emulační technologii SansAmp, díky níž se výrobky z dílny šéfdesignera Andrewa Barty stále těší široké muzikantské oblibě, což je vzhledem k dnešní rozsáhlé „digitální konkurenci“ více než dostatečným ukazatelem kvality.

Pedál, jehož šasi nese speciální grafiku vzdávající hold kultovnímu obalu alba, který navrhl Hugh Syme, je stejně jako model YYZ osazen potenciometry celkové hlasitosti (Master), gainu (Drive), třípásmových aktivních korekcí a parametru Deep/Drive, sloužícím k plynulému nastavení poměru mezi emulací studiového čistého a zkresleného soundu elektronkových zesilovačů. Integrován je také obvod navázaný na tlačítko Tight, dodávající výslednému tónu výraznější artikulaci.

Novou funkci představuje voicingový spínač Shape Shifter s šestidecibelovým nárůstem, jejíž výsledek označuje Lee výrazem „Schmegilka“, značícím „úžasnou nedefinovanou věc“. Důležitou modifikací je také přidání druhého footswitche Boost, který je schopen nakopnout signál o dalších 12 dB v oblasti vyšších pásem, čímž zvuk dostane agresivnější a průraznější charakter.

Pedálový předzesilovač Tech 21 Geddy Lee MP40 Limited Edition Signature SansAmp o rozměrech 12 x 5.4 x 10 cm a hmotnosti cca 350 g je napájen 9V baterií nebo adapterem, hlavní footswitch (Bypass) je zapojen v bufferovaném režimu. Oficiální cena se na americkém trhu pohybuje okolo 270 dolarů. Uživatel najde v manuálu také následující typy nastavení: Geddy Lee’s Personal Setting, YYZ, Rickenbacker Shape-shifter, Camera Eye, Red Barchetta, Warm Tube/Studio, Bi-amped Overdrive.

Tagy Tech 21 Tech 21 Geddy Lee MP40

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY