Přejít k hlavnímu obsahu
První díl v září Dan Sywala bude věnovat ohlédnutí za festivaly. |  Foto: Mária Karľaková
První díl v září Dan Sywala bude věnovat ohlédnutí za festivaly. | Foto: Mária Karľaková
redakce -

Poslechový pořad The Music Digest naváže čtyřmi dalšími díly

Za poslední rok se poslechové pořady The Music Digest staly pevnou součástí programu pražského klubu Palác Akropolis. Do konce tohoto roku tam proběhnou hned čtyři akce. Můžete se těšit na aktuální výběr novinek, hudební historie a současnost, videoklipy a také tipy na akce, které by vám třeba i jako inspirační zdroj pro vaši vlastní tvorbu neměly ujít, v podání hudebního žurnalisty Dana Sywaly.

Vzhledem k proběhlé festivalové sezóně, se bude první podzimní poslechovka 12. září věnovat právě letním festivalovým objevům. Prostor získají mladé formace a umělci, kteří vystoupili na festivalech Beseda u Bigbítu, Vivat Vila, Moody Moon Noize nebo Colours of Ostrava. „Během léta jsem po letech vyrazil na velké množství festivalů, ale táhlo mě to především na menší akce, kde jsem oceňoval unikátní výběr prostoru a s tím často spojenou záchranu památek. Na půl tuctu z nich jsem objevil celou řadu velice zajímavých umělců. Mnozí z nich dodají pro zářijovou poslechovku unikátní videa. Aby toho nebylo málo, talentovaní Nemuer uvedou premiéru svého videoklipu,“ říká Sywala a zve do Akropole i na další poslechovky 17. října, 21. listopadu a 12. prosince.

První díl v září Dan Sywala bude věnovat ohlédnutí za festivaly. |  Foto: Luboš Ondrášek

Poslechové pořady Dana Sywaly probíhají od roku 2017, začaly jako čistě charitativní projekt pro SONS – Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých. „Hlavní inspirací mi byl Steven Wilson, významný britský prog rockový hudebník, který si během našeho rozhovoru postěžoval, že lidé dnes nemají prostor na dvě hodiny zavřít oči a poslouchat hudbu. Stejně tak Jiří Černý, se kterým jsme společně působili v redakci magazínu Rock&All a toho roku vedli na téma našich poslechovek rozhovor. Měl jsem před sebou tehdy teprve druhou nebo třetí akci, zatímco on zmínil, že tradice jeho pořadů trvá od roku 1971, a stejně dlouho si zakládá na tom, že v létě nepracuje.“

Sywala působí aktuálně v týmu ČRo Jazz, ČT art, Full Moon, Harmonie a na své platformě Rock’n’Roll Journalist. V minulosti působil v Televizi Seznam, jedenáct let byl součástí redakce magazínu Muzikus. Věnuje se především rozhovorům a mezi jeho nejznámější hosty patřili mimo jiné Adam Clayton (U2), Jason Newsted (ex-Metallica), Stewart Copeland (The Police), Richard Kruspe (Rammstein), Andrea Bocelli, Slash, Mike Shinoda (Linkin Park), Avishai Cohen nebo Goran Bregović.

Tagy The Music Digest Daniel Sywala

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY