Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Populele U1: další evoluce oblíbeného nástroje

Klasická ukulele, ať už sopránová, koncertní, tenorová, barytonová nebo basová, se těší dlouhodobému nárůstu zájmu a výrobci se samozřejmě snaží přinášet i do tohoto poměrně konzervativního produktového segmentu nejrůznější inovace. Jedním z příkladů je edukativní model s označením Populele U1, navržený trochu překvapivě firmou Xiaomi, známou především výrobou smartphonů s výborným poměrem cena/výkon.

Populele U1 se svou základní konstrukcí nijak neliší od standardního ukulele, ale jako zásadní nadstavbu přináší především začínajícím hráčům možnost, jak se přístupnou formou naučit hrát na tento nástroj. Srdcem systému je Bluetooth modul usazený v horním lubu těla, napojený na 72 LED diod zapuštěných do jednotlivých poloh hmatníku a komunikující s mobilní volně dostupnou aplikací Populele Smart Ukulele (iOS 8 a vyšší, Android 4.3 a vyšší).

Aplikace obsahuje výukové programy včetně banky se stovkou známých skladeb, metronomu, ladičky a dalších funkcí. Pomocí softwaru a zvoleného režimu či presetu se na hmatníku rozsvěcují příslušná pole znázorňující akordy a příbuzné tóny, takže učení se stává mnohem jednodušším a hráč také rychleji získá potřebnou orientaci a přehled.

Zadní deska a luby korpusu koncertního Populele U1 jsou vyrobeny z laminovaného javoru, pro horní ozvučnici s dvojicí podélných rezonančních otvorů byl zvolen smrk, krk z výběrového evropského javoru doplňuje hmatník z ABS osazený 18 pražci a ořechem širokým 36 mm. Menzura činí 380 mm a ladění obstarávají kompaktní celokovové strojky s převodem 18:1.

Modul Bluetooh 4.0 BLE je dobíjitelný prostřednictvím micro USB portu, integrovaná lithiová baterie s výdrží cca 10 hodin provozu se z nulového stavu nabije do plné kapacity za cca 2.5 hodiny. Nástroj je z továrny potažen nylonovými strunami značky Aquila. Cena modelu, jenž je samozřejmě využitelný také jako standardní ukulele, se na českém trhu pohybuje pod hranicí 5 tisíc korun.

Tagy Xiaomi Xiaomi Populele U1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY