Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 27.12.2015 - 08:00

Mono Acoustic Guitar Sleeve a Vertigo Acoustic Guitar M-80

Po duálním pouzdru pro elektrickou a akustickou kytaru přichází kalifornská firma Mono s dvojicí inovovaných řad pouzder pro akustiky. Modely Acoustic Guitar Sleeve a Vertigo Acoustic Guitar ze série M-80 se liší konstrukcí, sílou polstrování, typem a velikostí kapes a také systémem vertikální ochrany.

Mono Acoustic Guitar Sleeve se vyznačuje minimalistickým designem, kompaktními rozměry a nízkou hmotností. Nástroj vkládáme do pouzdra seshora, stejně jako je tomu u klasických pevných kufrů, u Mona jsou ale kovové zámky samozřejmě nahrazeny masivním zipem s ocelovými jezdci. Nástroj je proti nechtěnému pohybu fixován pomocí systému Headlock, který zároveň chrání krk kytary před poškozením.

Přední vnější kapsa pro nezbytné příslušenství je vůči základně obalu uložena šikmo, což napomáhá vyvažovat těžiště. Acoustic Guitar Sleeve, vážící pouze asi 2.6 kg, bude dostupný v černé nebo šedé barvě a jeho cena byla v případě amerického trhu nastavena na cca 180 dolarů.

Luxusnější verze Vertigo Acoustic Guitar je vyrobena ze špičkového a mechanicky velmi odolného nylonu, jenž je používán také pro armádní účely a oproti přechozí sérii disponuje i silnější vrstvou polstrovací pěny. Pevnost konstrukce se systémem Headlock je navíc zvýšena zabudovanými panely z lehkého ABS plastu a spodní část pouzdra je chráněna širokým pásem průmyslové pryže Hypalon s protiskluzovou úpravou.

Vnitřní tvarování v místě spodního lubu je uzpůsobeno tak, aby nástroj nestál na rolně popruhu, ale váha byla rozložena na boky korpusu. Kromě integrované dvojice kapes je tento model uzpůsoben pro montáž externího batohu (Tick-ready), který lze nosit i samostatně. Mono Vertigo Acoustic Guitar váží 3.2 kg a v kategorii polstrovaných obalů se řadí mezi nejkvalitnější pouzdra, která jsou schopna ochránit váš nástroj i při pádu z poměrně velké výšky. Cena tohoto obalu se pohybuje okolo 250 dolarů.

Tagy Mono
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY