Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pololubový PRS Private Stock Special Semi-Hollow

Model PRS Special Semi-Hollow, který byl představen v minulém roce, je všestranný a precizně zpracovaný nástroj, jenž dal základy luxusní limitované edici PRS Private Stock Special Semi-Hollow. Novinka si zachovává řadu prvků předchozí verze, včetně profilu krku s 22 pražci, menzury dlouhé 25 palců, polodutého těla s jedním rezonančním F-otvorem nebo konfigurace snímačů HB/NF/HB, a přidává špičkové materiály ze skladu Private Stock.

Korpus je vyroben z černé limby doplněné javorovým topem s výraznou plamínkovou kresbou, limba byla použita i pro stavbu krku nesoucího hmatník ze dřeva ziricote, které najdeme najdeme také na hlavici a u krytky šroubu výztuhy krku. Hmatník o radiusu 10 palců zdobí tradiční ptačí poziční značky z pravé perleti lemované intarziemi z novozélandských mušlí paua a nultý pražec má šířku 43 mm.

Struny kotví v patentovaném vibratu PRS Gen III a končí ve firemních ladicích mechanikách Phase III opatřených ziricotovými rondely. Elektroniku tvoří kobylkový a krkový humbucker PRS 58/15 a střední minihumbucker Narrowfield. Snímače jsou ovládány pětipolohovým switchem, společnou hlasitostí, tónovou clonou a dvojicí malých páčkových přepínačů pro rozepínání cívek.

„Na limitovaných sériích řady Private Stock se mi líbí, že dávají týmu příležitost předvést naši práci podle našich vlastních podmínek,“ říkál Paul Miles, ředitel divize PRS Private Stock. „Model Special Semi-Hollow jsme vybrali proto, že konfigurace snímačů a elektroniky je mimořádně univerzální a poskytuje celou škálu velmi muzikálních tónů. Volba černé limdy pro tělo a krk přispívá k tonální vyváženosti, zatímco kouřově černý hardware na pozadí povrchové úpravy Citrus Glow vytváří dramatický estetický kontrast.“

Oficiální evropská cena modelu Paul Reed Smith Private Stock Special Semi-Hollow se pohybuje okolo hranice 12000 eur, součástí dodávky je samozřejmě pevné pouzdro, certifikace, servisní klíče a další doplňky. Sběratelská limitovaná edice se na trhu objeví v podobě kolekce čítající pouhých 85 kusů.

Tagy PRS PRS Private Stock Special Semi-Hollow

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY