Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 21.04.2020 - 00:01

Polaron: modulace a filtrace od Seymour Duncan

Nový pedál Polaron sice firma Seymour Duncan prezentuje primárně jako analogový phase shifter, nicméně flexibilní efekt zvládne i funkce flangeru, auto wahu, rotary speakeru (leslie) nebo talkboxu. Uživatel tak dostane v poměrně kompaktním formátu širokou paletu programovatelných modulačních a filtračních rejstříků, použitelných pro kytaru, basu, klávesy i další nástroje.

Nadstandardně vybavený Polaron, osazený ovladači Sens, Depth, Rate, Stages, Reso a Tune, v základu nabízí kvalitní phaser s nastavitelným filtračním polem (2 až 16 stupňů), poskytující bohatou modulační škálu počínaje jemnými pulzy až po expresivní masivní vlnu s hřejivým témbrem a frekvenčně objemnou projekcí.

Analogové obvody jsou doplněny separátním digitálním procesorem, který nijak nezasahuje do průchozího signálu, ale slouží výhradně k ovládání režimů LFO, ENV a řídí samozřejmě také ukládání presetů s trojicí slotů. Díky zmíněným modům, volitelným po delším stisku levého footswitche Bypass, lze využívat i další efekty v podobě automatického wahu, talkboxu či dalších filtrací a textur s nastavitelnou citlivostí dynamické reakce envelope sekce.

Výběr přednastavených presetů obstarává pravý footswitch, po jehož podržení jsou aktivovány funkce Pol nebo tap tempo určující rychlost modulační pulzace. Hlavní spínač je zapojen v režimu true bypass, pro externí přepínač je připraven výstup Key a napájení obstarává adapter s napětím 9 – 18 V a proudem min. 100 mA.

Stejně jako ostatní efekty z produkce této kalifornské značky nabídne multiefekt Seymour Duncan Polaron kvalitní mechanickou i elektronickou konstrukci a tomu odpovídající zvukový standard sahající od klasických old-school rejstříků až futuristicky znějící presety. Oficiální evropská cena novinky se pohybuje pod hranicí 250 eur.

Tagy Seymour Duncan Seymour Duncan Polaron
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY