Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 25.08.2019 - 00:01

Pokročilý switcher/looper EHX Tri Parallel Mixer

Paralelní zapojení efektů nabízí oproti standardnímu sériovému řešení řetězce širší zvukové možnosti a netradiční kombinace. Mezi zařízení, která začínají být oblíbeným doplňkem větších pedalboardů, se zařadil nový model Tri Parallel Mixer z produkce americké značky Electro Harmonix, jenž kromě zmíněné funkce poskytne také možnost konfigurací 1xIn/3xOut a 3xIn/1xOut.

Novinka disponuje trojicí nezávislých smyček, jejich send/return konektory najdeme společně s napájecí zdířkou na čelní straně a boky šasi jsou vyhrazeny pro vstupní a výstupní jacky. Každá smyčka má vlastní footswitch a nezávislé, přehledně řešené ovládání.

U jednotlivých loopů lze samostatně nastavit citlivost sendu i returnu, signál je možno upravovat jednoduchým ekvalizerem s centrální neutrální polohou a nechybí ani rotační přepínač obracení fáze eliminující různé interference. Hlasitost čistého signálu je nastavována potenciometrem Dry Vol a pro identický parametr celého mixeru je vyhrazen knoflík Master Vol.

Po dvojím stisknutí jakéhokoliv nášlapného spínače přejde celý pedál do vypnutého bufferovaného režimu a delší stisk spínače otevírá možnost nastavení modů send nebo return muting. Současným stiskem dvou sousedících footswitchů (Ch1/Ch2, Ch/2Ch/3) lze také vybírat mezi standardním režimem, kdy každé tlačítko funguje jako klasický On/Off spínač a modem XOR (exclusive or), kdy po stisku footswitche se zároveň s aktivací zvolené smyčky deaktivují ostatní kanály.

Switcher/looper Electro Harmonix Tri Parallel Mixer přináší nové možnosti nejen do oblasti efektového routingu, ale díky zmíněné kombinaci 1xIn/3xOut a 3xIn/1xOut je schopen obstarat např. propojení jednoho nástroje s až třemi zesilovači nebo naopak poslat mixovaný signál ze tří zdrojů do jednoho zařízení. Oficiální cena byla v případě americké části trhu nastavena pod hranicí 140 dolarů včetně firemního adapteru EHX 9.6DC.

Tagy Electro Harmonix EHX EHX Tri Parallel Mixer
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY