Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Podcastingový USB mikrofon Behringer Bigfoot

Podcasting a příbuzné webové aktivity zažívají boom, na což se samozřejmě snaží reagovat většina výrobců studiové techniky a audio příslušenství. Stranou nezůstává ani značka Behringer, která představila flexibilní USB mikrofon Bigfoot, kráčející ve stopách populárních modelů Blue Yeti, M-Audio Uber, AKG Lyra, Rode NT-USB Mini, Elgato řady Wave apod. Stejně jako ostatní produkty této německé značky boduje Bigfoot ve srovnání s konkurencí velmi vstřícnou cenovkou zpřístupňující novinku i nejmladším uživatelům.

Kondenzátorový model je vybaven trojicí kapslí o průměru 14 mm a rotační přepínač Pattern nabízí výběr ze čtyř směrových charakteristik (stereo, kardioidní, omni, bi-directional), na integrovaný předzesilovač je navázán potenciometr gainu se zdvihem až 17 dB, nechybí tlačítko Mute a ovladač hlasitosti sluchátkového zesilovače o výkonu 305 mW.

Na spodní straně kovového těla je umístěn minijackový sluchátkový výstup pro monitoring s nulovou latencí a port USB mini-B sloužící také jako napájecí konektor (5 V). Obvod pracuje s rozlišením 16-bit/44.1/48 kHz a „plug-and-play“ mikrofon je kompatibilní se systémy Windows i Mac. ASIO driver pro platformu PC lze v případě potřeby stáhnout na stránkách výrobce.

Frekvenční odezva je dána mantinely 20 Hz – 20 kHz a maximální hodnota SPL se pohybuje okolo 120 dB, což společně s volitelnými patterny dělá z tohoto modelu poměrně všestranného pomocníka do domácího studia, schopného zvládnout i nahrávání zpěvových linek, akustických nástrojů, ambientu atd.

Oficiální cena USB mikrofonu Behringer Bigfoot byla na evropském trhu nastavena pod hranicí 100 eur. Součástí dodávky je desktopový stojánek, celkové rozměry setu o hmotnosti 1.7 kg činí 110 x 110 x 227 mm.

Tagy Behringer Behringer Bigfoot

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY