Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 04.10.2020 - 00:01

Podcastingové mini studio Zoom PodTrak P4

Zoom cílí na podcastery novým modelem rekorderu s označením PodTrak P4, který v kompaktním balení nabízí všechny základní funkce potřebné pro podcasting a příbuzné aktivity. Současně se záznamovou stanicí představil japonský výrobce také kompatibilní sadu ZDM-1 Podcast Mic Pack, zahrnující sluchátka, mikrofon a další doplňky, takže v případě pořízení obou novinek bude mít uživatel k dispozici komplexní set, který je připraven k použití bez nutnosti zapojování dalších periferií.

PodTrak P4 disponuje kvalitními předzesilovači se čtyřmi mikrofonními XLR vstupy vybavenými phantomovým napájením +48 V, funkcí mute a samostatnými ovladači gainu s hraniční hodnotou 70 dB. Na spodní straně šasi má své místo stejný počet sluchátkových minijackových stereo výstupů s nezávislými hlasitostmi a přepínat je možno také mezi audio USB-C a TRRS vstupem.

Poslední jmenovaný konektor slouží k připojení smartphonu a pro bezdrátové spárování lze využít i zdířku pro externí Bluetooth modul BTA-2. Nechybí slot pro SDHC/SDXC karty s kapacitou až 512 GB a druhý USB-C port obstarává napájení, jež je řešeno i pomocí AC adapteru nebo dvou tužkových AA baterií, které by při použití alkalických článků měly dodávat dostatek energie po dobu cca 4 hodin.

Čtyřkanálová nahrávací jednotka pracuje s formátem WAV (mono/stereo, 16-bit/44.1 kHz), čas, průběh záznamu a další parametry zobrazuje černobílý displej, funkce Mix-Minus automaticky eliminuje vznik zpětné vazby či efektu echa při telefonním hovoru a integrovány jsou čtyři malé pady A – D spouštějící různé efekty, podkresy, jingly apod.

Balíček ZDM-1 Podcast Mic Pack obsahuje dynamický mikrofon Zoom ZDM-1 se superkardioidní směrovou charakteristikou, maximálním SPL 135 dB a frekvenčním rozsahem 50 Hz – 18 kHz, sluchátka ZHP-1 s uzavřenou konstrukcí, 40 mm drivery opatřenými neodymovými magnety, rozpětím 10 Hz – 20 kHz a impedancí 68 Ohm, praktickým doplňkem je desktopový stojánek TPS-4 Tabletop Tripod, windscreen a samozřejmě i potřebná kabeláž

Podcastingový záznamový a mixážní systém Zoom PodTrak P4 o rozměrech 112 x 155 x 47 mm a hmotnosti 290 g je na českém trhu dostupný za cenu pohybující se okolo hranice 6900 Kč, set ZDM-1 Podcast Mic Pack by měl být k dispozici za cca 3700 Kč.

Tagy Zoom Zoom PodTrak P4
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY