Přejít k hlavnímu obsahu
Tomáš Liška v rozverné akci s Jazz Bass. Nedávno také objevil kouzlo starých baskytar Jolana. | Foto: Renata Králová
Tomáš Liška v rozverné akci s Jazz Bass. Nedávno také objevil kouzlo starých baskytar Jolana. | Foto: Renata Králová
mbx - Čt, 23.12.2021 - 08:00

Podcast Baskytarové posilovny #12: v hudbě je skrytá naděje, říká Tomáš Liška

Setkání po dvaceti letech se spolužákem z Ježkárny, fenomenálním kontrabasistou, baskytaristou a skladatelem Tomášem Liškou, přineslo konverzaci o akademickém studiu, výzvách hudební cesty, historky z koncertů, srovnání Jolan a Foder a také jednu zásadní radu pro začínající hudebníky. Poprvé je podcast také ve formě videa a ne pouze audia.

Tomáš vystupuje na jazzových festivalech a v koncertních sálech po celé Evropě, Spojených státech, Latinské Americe a Africe. Je nositelem několika cen z významných jazzových festivalů v Polsku, Belgii a Španělsku. Jeho autorská kapela INVISIBLE WORLD je vysoce respektovaná díky svému osobitému projevu a citlivé fůzi jazzu a world music. Kapela získala několik ocenění a koncertuje po celém světě. Tomášovo debutové sólové album „Invisible World“ (2009, Animal Music), obdrželo cenu Tais Awards 2009 a nominaci na cenu Anděl. Stejně tak jako následující alba Milokraj, Bercheros Odyssey, Fragile Bliss a Invisible Faces. Za album HOPE dostal Cenu Anděl 2020 v kategorii Jazz.

Jubilejní dvanáctý díl podcastu Baskytarové posilovny je k dispozici zde:

Tagy baskytarova posilovna Podcast Tomáš Liška Invisible World

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

mbx
Marek Bero
Autor série knih Baskytarová posilovna & Bass Gym 101, baskytarista, lektor, audio-vizuální manažer, hudební PR & manipulátor spodních frekvencí ve Velké Británii & Evropě. baskytarovaposilovna.cz
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY