Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pocta Tayloru Hawkinsovi: sto bubeníků hraje song My Hero

Rok po náhlém odchodu Taylora Hawkinse (17. 2. 1972 – 25. 3. 2022) vzdávají muzikanti hold tomuto ikonickému bubeníkovi Foo Fighters. Velkoryse pojatá speciální verze skladby My Hero, kterou FF v roce 1997 zařadili na své druhé album The Colour and the Shape, zazněla naživo v podání stovky bubeníků, včetně belgické rockové kapely Black Box Revelation, v antverpské aréně Sportpaleis, tedy posledním místě v Belgii, kde před svou smrtí hrál Taylor Hawkins s domovskými Foo Fighters (r. 2018).

Hromadná bubenická akce se konala pod záštitou belgické, holandsky mluvící rozhlasové stanice Studio Brussel, patřící společnosti VRT, představující jednoho z nástupců belgické organizace s názvem Národní institut pro rozhlasové vysílání, založené už v roce 1930. Hraná hudba „StuBru“ je oproti playlistům ostatních větších rádií považována za alternativnější a je zaměřena především na mladé publikum. Kanál je jako iniciativa vlámské vlády financován především z daní.

Taylor Hawkins se k Foo Fighters přidal v roce 1997, kdy už měl za sebou např. angažmá u kanadské zpěvačky Alanis Morissette. V roce 2005 byl britským bubenickým časopisem Rhythm zvolen nejlepším rockovým bubeníkem a o 16 let později byl uveden do Rock and Rollové síně slávy. Zemřel ve věku padesáti let v kolumbijské Bogotě, kde měli Foo Fighters jednu ze zastávek svého jihoamerického turné.

Tagy Taylor Hawkins Foo Fighters

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY