Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 24.05.2017 - 00:01

Plug-iny TCE Vintage Guitar Pedal Bundle

Vůbec první krabičkovou řadou z produkce TC Electronic byla série pěti efektů disponujících v té době nadstandardními funkcemi a velmi kvalitním zvukem, díky čemuž jsou tyto starší kousky mezi kytaristy dodnes vyhledávanou a ceněnou edicí. Oblíbené modely TCE SCF Stereo Chorus+ Flanger, Booster+ Distortion, XII Phaser, Dual Equalizer a Sustain+ Equalizer z konce sedmdesátých let se nyní dočkaly svých softwarových následovníků sdružených do plug-inového paketu TCE Vintage Guitar Pedal Bundle.

Virtuální verze jsou podle slov výrobce přesnými zvukovými replikami reálných efektů z originální série využívající původní obvody, což nepřímo naznačuje i grafické ztvárnění jednotlivých plug-inů provedené ve stylově patinovaném relic designu. Balíček podporuje formáty AAX, AU a VST a spolupracuje s DAW na platformách Mac i PC.

TCE SCF Stereo Chorus+ Flanger, který se společně s původním Bossem CE-1 stal v minulosti etalonem chorusové modulace, je stejně jako předloha osazen ovladači Speed, Width a multifunkčním Intensity, volbu mezi mody chorusu, pitch shifteru a flangeru obstarává páčkový přepínač a nechybí nastavení vstupního gainu.

Booster+ Line Driver & Distortion je variabilní efekt nabízející širokou škálu zkreslení s dvoupásmovými korekcemi o rozsahu +- 16 dB, hlasitostí, gainem, posuvným spínačem Boost/Dist a ovladačem funkce Threshold integrovaného noise gatu. TCE XII Phaser je vybaven potenciometry pro šířku a rychlost modulace, knoflíkem Function k nastavení zvukového charakteru (Peak/Linear/Notch) a k výběru jsou tři typy filtrace (4/8/12).

TCE Dual Equalizer využívá dvojice samostatných parametrických ekvalizerů s rozsahem 20 Hz až 2 kHz a 100 Hz až 10 kHz s nezávislým ovládáním šířek pásem a potenciometry pro zvýraznění/potlačení vybrané frekvence v rozpětí +- 16 dB. Společná je korekce výšek, gainu a také spínač režimů EQ/Linear. Flexibilní Sustain+ Equalizer kombinuje kompresor studiové kvality s jednopásmovým parametrickým ekvalizerem převzatým z duálního EQ modelu, distortionem a noise gatem.

TCE Vintage Guitar Pedal Bundle, přibližující svým zvukem legendární edici analogových efektů této dánské firmy, je možno pořídit na webu značky do 28. května za zvýhodněnou cenu 99 eur, poté bude cena zvýšena na 149 eur. Pro vyzvoušení lze paket stáhnout i v bezplatné 14 denní trial verzi.

Tagy TC Electronic TCE Vintage Guitar Pedal Bundle
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY