Přejít k hlavnímu obsahu
Koncert kapela odehraje v sestavě, která s Petrem působila nejdéle, tedy s Dušanem Léblem (kytara), Martinem Švecem (bicí) a Edou Frohlichem (basa) | Foto: archiv kapely
Koncert kapela odehraje v sestavě, která s Petrem působila nejdéle, tedy s Dušanem Léblem (kytara), Martinem Švecem (bicí) a Edou Frohlichem (basa) | Foto: archiv kapely
redakce -

Plexis budou vzpomínat na Petra Hoška speciálním koncertem s hosty

V lednu 2024 tomu bude rok, co zpěvák a zakladatel punkových Plexis Petr Hošek alias Mucho opustil tento svět. 8. února 2024, kdy by Petr oslavil 57. narozeniny, se u této příležitosti bude v pražském Lucerna Music Baru konat vzpomínkový koncert, který zároveň bude i oslavou 40 let od založení Plexis. Mezi hosty se objeví například David Koller, Johny Jukl, Jan Haubert a další muzikanti úzce spjati s kapelou. V rámci výročí je v plánu také několik festivalových vystoupení.

„Bude se vzpomínat na Plexis a hlavně na Petra Hoška, který byl hlavním článkem celé kapely a bez něhož by Plexis neexistovali. V tento ojedinělý večer můžeme Plexis oživit. Uděláme to radostně a zavzpomínáme s pomocí přátel,“ uvádí pořadatel Matyáš Rejthar v tiskové zprávě. „Bude to v duchu mexického svátku Dia de los muertos. Proč právě tak? Protože Petr miloval Mexiko a vše, co je s ním spojené, ale hlavně je tento svátek radostná oslava a vzpomínka na zemřelé,“ dodává. 

S myšlenkou uskutečnit vzpomínkový koncert přišel kytarista Dušan Lébl a bubeník Martin Švec za Matyášem Rejtharem, který oslovil filmového producenta Petra Kozu. Přidala se též dlouholetá kamarádka Petra Markéta Kordová. Ti se spojili s maminkou Petra Hoška Hedou Hoškovou, která s celou myšlenkou i dramaturgií koncertu souhlasila. 

Večer v Lucerna Music Baru kapela odehraje v sestavě, která s Petrem působila nejdéle, tedy s Dušanem Léblem (kytara), Martinem Švecem (bicí) a Edou Frohlichem (basa). Mezi hosty, kteří přislíbili svoji účast, jsou Petr „Hraboš“ Hrabalík, Jarda Stuchlý, Honza Haubert, Honza „Skleník“ Sklenář, Zdeněk Růžička, Jaromír „Jerry“ Machek, Zdeněk „Zdenál“ Petr, David Koller, Jitka Asterová, Filip Kolací, Johny Jukl, Míra Imrich, Kryštof Michal a Petr Rudee Adamík. 

Koncert je svou koncepcí určen pro všechny hudební fanoušky a bude v přirozeném duchu tak, jak by na to šel Petr, protože Petr byl nejen punkáč, ale také DJ a měl smysl pro humor. „Vzhledem k tomu, že celá tahle akce bude ojedinělá a nebude se opakovat, budeme celý koncert zaznamenávat na více kamer,“ dodává Rejthar. V rámci koncertu rovněž dojde i na promítání archivních materiálů. Režisérem záznamu koncertu pak bude zkušený Michal Baumbruck.

Vzpomínková událost se koná ve čtvrtek 8. února v pražském Lucerna Music Baru a vstupenky jsou již nyní k dispozici na GoOut. Vedle ní by pak kapela měla odehrát dalších pět vystoupení na vybraných letních festivalech. Zmíněnou sestavu na nich doplní jako host také náš redakční kolega Petr „Rudee“ Adamík.

Tagy plexis koncert petr hošek

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY