Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pět Fenderů z řady Alternate Reality

Fender představil na veletrhu NAMM novou nástrojovou sérii Alternate Reality, do které se řadí pět modelů kytar – Meteora HH, Sixty-Six, Powercaster, Tenor Tele a Electric XII. Většina nástrojů se vyznačuje netradičním retro designem vzájemně kombinujícím originální konstrukční koncepty Leo Fendera z padesátých let. Produkci edice obstará továrna v mexické Ensenadě.

Fender Meteora HH – model vychází z předchozí verze edice Parallel Universe, novinka je vybavena dvojicí humbuckerů Player Series, pevnou kobylkou Adjusto-matic, ukotvením strun skrz olšové tělo, javorovým krkem s profilem Modern-C, hmatníkem z pau ferra o radiusu 12 palců s 22 pražci medium jumbo a ořechem širokým 42 mm. Třípolohový přepínač je napojen na potenciometry samostatných hlasitostí a masteru, push/pull spínače rozepínají cívky a další přepínač umožňuje změnu pořadí ovladačů Volume1/Volume2.

Fender Sixty-Six – jasanový korpus spojuje design Stratocasteru a Jazz Bassu, elektroniku tvoří kobylkový humbucker (Alnico 2) a dva single coily (Alnico 5) Player Series v kovových pouzdrech, snímače jsou ovládány hlasitostí, tónovou clonou plus pětipolohovým switchem umístěným v dolním rohu těla a klasické vibrato Synchronized doplňují vintage mechaniky.

Fender Powercaster – linie olšového korpusu jsou inspirovány Jazzmasterem, kytara využívá kobylkový humbucker Atomic a krkový singl soapbar MP-90, krk je vyroben z pečeného javoru, menzura byla zkrácena na 24.75 palce, hmatník z pau ferra nese 22 středně silných pražců, hardware tvoří struník stopbar s pevnou kobylkou Adjusto-matic a modernější firemní strojky SCS (Standard Cast/Sealed).

Fender Electric XII – dvanáctistrunná inovovaná verze modelu z roku 1965 s typickou „hokejkovou“ hlavicí a trámcovým srážečem strun, dvěma půlenými singlovými snímači, 21 medium jumbo pražci, pau ferro hmatníkem o radiusu 9.5 palce a javorovým krkem s C-profilem.

Fender Tenor Tele – zmenšený Telecaster s pouze čtyřmi strunami (EADG), krátkou menzurou 22.75 palce, custom single snímači s Alnico magnety, klasickým ovládáním, javorovým krkem s U-profilem, hmatníkem z javoru a 21 pražci.

Barevné provedení a oficiální ceny jednotlivých modelů řady Fenderů Alternate Reality jsou následující:
Meteora HH – barvy Candy Apple Red, Lake Placid Blue, Surf Green, cena cca 1 000 dolarů.
Sixty-Six – barvy 3-Colour Burst, Natural, Daphne blue, cena cca 900 dolarů.
Powercaster – barvy 3-Colour Burst, Opal White, Surf Green, cena cca 900 dolarů.
Tenor Tele – barvy Lake Placid Blue, Fiesta Red, Butterscotch Blonde, cena cca 500 dolarů.
Electric XII – barvy 3-Colour Burst, Lake Placid Blue, Olympic White, cena cca 1 000 dolarů.
Součástí dodávky jsou luxusní polstrovaná pouzdra.

Tagy Fender Fender Alternate Reality

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY