Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 13.08.2016 - 00:01

Pedály Pearl PowerShifter Eliminator Redline a hardware série 150 FB

Už po více než patnáct let se basové a hi-hat pedály z edice Pearl Eliminator řadí mezi nejpoužívanější modely svého segmentu, které svou sofistikovanou koncepcí ovlivnily i výrobky mnoha konkurenčních značek. Japonská firma nyní uvádí na trh inovovanou edici pedálů Pearl PowerShifter Eliminator Redline, jež v sobě spojuje vlastnosti původních Eliminatorů s prémiovou sérií Demon. Zároveň s modernizovanými Eliminatory se portfolium Pearlu rozrostlo o nový odlehčený hardware řady 150 Flat-Based.

Pedály Pearl PowerShifter Eliminator Redline jsou osazeny špičkovými ložiskovými klouby NiNja využívajícími leštěných ocelových ložisek původně vyvinutých pro skateboardy. Tento systém zajišťuje maximálně hladký a plynulý chod mechanismu a společně s upraveným čtyřstranným beater s jádrem ControlCore tlumícím vibrace, pružinovým Click-Lockem a dalšími vylepšeními zaručují extrémně rychlou reakci.

Funkce PoweShifter umožňuje nastavení spodní desky ve třech pozicích (light, regular, strong) a přizpůsobit si tak feeling pedálu svému způsobu hry, samozřejmostí jsou vyměnitelné vačky nastavitelné vůči ose pedálu a měnit lze také sklon beateru. Větší jistotu při hře dodá i nový protiskluzový nášlapný povrch.

Série Eliminator Redline zahrnuje single basové pedály P2050C a P2050B, double-modely P2052C a P2052B (C - řetězový převod, B- páskový) v cenových relacích cca 4 600 až 10 000 Kč, hi-hatový stojan H2050 s pedálem s nastavením odezvy Posilink Twin Cam Drive, dvojnožkou a uchycením činelů Supergrip Clutch, přídavný hi-hat pedál RH2050 a tzv.DirectDrive hi-hat stojan H1050.

Hardware z nové série 150 Flat-Based se skládá z rovného činelového stojanu C150S, stojanu na bubínek S150S, ramenového stojanu BC150S a stojanu na hi-hat H150S. V závislosti na typu váží tyto stojany jen necelých 2.5 až cca 3.5 kg a jsou velmi rychle sestavitelné. Řada Flat-Based navíc umožňuje dvojí nastavení konstrukce základny a to pouhým obrácením nožičkové konstrukce. Hi-hat stojan je díky základně nezávislé na rámu a otočným nožičkám přizpůsoben i pro použití s double-pedálem.

Tagy Pearl
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY