Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 23.02.2020 - 00:01

Pedálový zesilovač Orange Terror Stamp

Zájem o malé kytarové aparáty ve formě pedálu strmě stoupá a tento trend neponechává bez reakce ani firma Orange, která zařadila do svého produktového katalogu kompaktní model Terror Stamp. Novinka s jednoduchým ovládáním navazuje na edici zesilovačů Micro Terror a Micro Dark, se kterými sdílí plně analogovou hybridní konstrukci i zvukový charakter.

Krabička o rozměrech 6.1 x 13.4 x 9.9 cm a hmotnosti 380 g nabízí jednokanálový preamp osazený elektronkou 12AX7/ECC83, dodávající výslednému zvuku potřebnou dynamiku, průraznost a lehkou kompresi. Rozsah zkreslení se pohybuje od čistého zvuku až po agresivně znějící high-gain.

Ovládání sestává z potenciometru gainu, tónové clony Shape, ovlivňující výraznost středových pásem, a dvojice hlasitostí přepínatelných footswitchem, takže hráč si může plynule nastavit poměr mezi doprovodným a sólovým partem.

Tranzistorová koncová Class A/B jednotka o výkonu 20 W je napojena na výstup optimalizovaný pro impedance 8/16 ohmů, sluchátková zdířka kombinovaná s nahrávacím výstupem disponuje analogovým speaker simulatorem CabSim emulujícím zvuk boxu Orange 4x12 a integrována je i bufferovaná efektová smyčka.

Díky konektoru return lze Terror Stamp využít také jako výkonový stupeň pro různé preampy, modelery apod. Aparát je napájen adapterem 15V 2A, jenž je součástí balení, síťový kolébkový spínač se nachází na levém boku šasi. Novinka ze stáje Orange by se měla na trhu objevit s cenovkou cca 170 eur.

Tagy Orange Orange Terror Stamp

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY