Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 04.06.2015 - 00:01

Pearl VBL BeBop: bicí souprava nejen pro jazzmany

Pearl rozšiřuje nabídku oblíbených březových bicích souprav série Vision Birch Lacquer o kompaktní čtyřdílný set Pearl VBL BeBop určený především hráčům pohybujícím se ve vodách jazzu, funku, blues, fusion nebo popu.

Souprava VBL984 se skládá z basového bubnu o rozměrech 18 x 14 palců, tomu 12" x 8", floor tomu 14" x 14" a snare 14" x 5.5". Set je doplněn hardwarem 930-Series, jenž tvoří jeden rovný (C-930) a jeden lomený (BC-930) činelový stojan, basový pedál P-930 a stojany na hi-hat a snare (H-930, S-930).

Korpusy jsou vyrobeny ze 6-ti vrstev břízy o celkové tloušťce 7.5 mm, basový buben je osazen dřevěnými ráfky, tom je uchycen pomocí systémů Uni-Lock 900 a I.S.S. TMS a na kitu jsou už z továrny nataženy kvalitní pískované blány Remo Coated Ambassador s otevřeným, hřejivým a rezonantním zvukem, takže odpadá případná investice do nového obutí.

Tubusy jsou lisovány technologií S.S.T. (Superior Shell Technology) za pomoci velké teploty a tlaku, při kterých se jednotlivé dýhy spojí do tvarově absolutně přesného válce. Bříza dodává zvuku velmi muzikální charakter s výraznějšími výškami, lehce redukovanými středovými pásmy a masivní projekcí v basech.

Pearl VBL BeBop je díky svým rozměrům ideální soupravou do malých klubů nebo barů a vzhledem k jejímu čistému a přehlednému tónu představují dobrou volbu také pro studiovou práci. Sety budou vyráběny v barevných variantách Vintage Tobacco Burst a Matte Satin Black. Muzikanty také potěší poměrně příznivá cenovka - čtyřdílná souprava VBL984/C s kompletním hardwarem se má prodávat za částku pohybující se okolo 1 000 Euro.

Tagy Pearl
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY