Přejít k hlavnímu obsahu
Stanley -

Pearl Masters Complete: jiskrný javorový bubínek

Snare bubínky Pearl se těší u bubeníků velké oblibě a právem se řadí mezi světovou špičku. Jak obstojí v testu novinka Pearl Masters Complete 14 x 5,5 MCT Inferno Red Sparkle?

Jak to vypadá?

Bubínek o rozměrech 14" x 5,5" je vyroben ze šesti vrstev javoru a tloušťka jeho korpusu je 5,4 mm. Je tedy o něco tenčí, než bývá zvykem, což se přirozeně promítá určitým způsobem do zvuku. Třikrát ohýbané ocelové ráfky SuperHoop II nesou na každé straně deset napínacích šroubů, ukotvených v úzkých mušlích CL 55. Ocelový struník SR017 nese 20 strun.

Nová řada bubínků Pearl Masters Complete je k dostání ve čtyřech variantách povrchové úpravy, stejně jako soupravy této řady. Testovaný bubínek byl v barevné úpravě Inferno Red Sparkle, což bubínku dává tak trochu retro vzhled. Řemeslné zpracování je na vynikající úrovni a to nejen na vnější, ale i na vnitřní straně bubnu. Bubínek je od výrobce osazen blánami Remo, které ač mají fungovat spíše jako převozní, dají se překvapivě dobře ladit a rozehrát. Tak se do toho pustíme...


Jak to hraje?

Začal jsem od nejvyššího ladění a hrací blánu utáhl, co to šlo. Dostavil se zvuk skoro až charakteru piccola, což má zřejmě na svědomí zmiňovaný tenčí korpus. Při povolování blány se bubínek zvukově "vybarvoval" a i přes trochu kratší a sušší sustain zněl velice dynamicky a frekvenčně bohatě. Při nízkém ladění zní bubínek pěkně hutně, s větším přezníváním, ale stále ještě bez nutnosti tlumení. Při hraní rim shotů je bubínek dostatečně razantní a cross stick disponuje také slušnou mírou ataku.

Osobně se mi u tohoto bubínku nejvíce líbilo střední ladění hrací blány, při současném větším utažení blány rezonanční. Vřelý a přitom stále hodně průrazný zvuk s rychlým atakem, jiskrou a současným zachováním schopnosti přenášet i jemnější nuance a citlivější hru. Perfektní reakce struníku, který se ozývá i při velmi jemném víření a při razantní "druhé" a "čtvrté" je bez rušivého přeznívání.

Závěr

Poměrně univerzální bubínek tradičních rozměrů, se slušnou variabilitou ladění, jasným a čitelným zvukem, který se neztratí ani v hlasitější hudbě. Po osazení kvalitnějšími blánami se bubínek zcela jistě posune ještě o nějaký ten level výše a jeho dobré zvukové vlastnosti se projeví v plné míře. Cena těsně pod hranicí sedmi tisíc korun umisťuje bubínek spíše do nižší až střední cenové kategorie, ale jeho kvality tuto kategorii rozhodně převyšují.

Tagy Pearl Pearl Masters Complete

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Stanley
Mé muzikantské motto: "Když se ti něco nelíbí, tak to nehraj. Ale nejdřív se to pořádně nauč..."
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY