Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 26.04.2015 - 08:00

Pátá generace souprav Mapex Saturn V MH a MH Exotic

Mapex se rozhodl inovovat starší úspěšnou sérii bicích souprav Saturn IV a přichází na trh s novými řadami setů s označením Saturn V MH a MH Exotic. Každá z nich bude v základu nabízena v konfiguracích Fusion, Rock a Studioeasy.

Pátou generaci Saturnu zdobí nové povrchové úpravy včetně efektních transparentních laků s dýhami Maple a Ash Burl, tom holdery s integrovaným clampem, umožňující lepší projekci a rezonanci bubnu, ráfky Power Hoops (2.3mm) a hrany SONIClear s lepším kontaktem blány a těla bubnu, díky čemuž vzrostla dynamická citlivost a barevnost zvuku.

Většina typů korpusů basových bubnů řady Saturn V MH je vyrobena z osmi vrstev severoamerického javoru a ořechu o síle 7.5 mm, tomy a bubínky mají šest vrstev o celkové tloušťce 6.5 mm. Sady MH Exotic disponují 7-mi vrstvými basovými bubny z identické kombinace dřev a stejnou koncepci najdeme i u snare a tomů o síle 6.15 mm.

Hardware je v klasickém nebo černém chromu, tomy a bubínky jsou osazeny blánami Remo Emperor a basové bubny mají obutí Remo P3 Batter. Série Saturn V MH bude nabízena v barevných variantách Merlot Burst, Marine Spiral, Granite Sparkle, Red Strata Pearl, Red & Blue Hybrid Sparkle a Transparent Espresso Walnut. V případě Saturn V MH Exotic je na výběr pětice povrchů Satin Black Maple Burl, Cherry Mist Rosewood Burl, Deep Water Ash Burl, Transparent Ash Burl Burst a Natural Ash Burl.

Mapex Saturn V MH a MH Exotic jsou profesionální bicí soupravy vybavené kvalitním hardwarem a v současné době představují špičku produkce této značky. Ceny začínají na cca 1 250 dolarech za třídílný set MH bez mechanik a snaru, podobná sada řady Exotic vyjde asi na 1 600 dolarů. Za vybavenější kit Exotic 5PC (22"x18", 10"x8", 12"x9", 14"x14" a 16"x16") zaplatíte přibližně 2 000 dolarů. Další ceny se samozřejmě odvíjejí od konkrétního typu soupravy a její konfigurace.

Tagy Mapex
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY