Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 23.05.2017 - 00:01

Páskový delay T-Rex Replicator Junior

Dánská společnost T-Rex uvede po roce na trh menší verzi populárního analogového echa Replicator generujícího zvuk pomocí kazety s magnetickým páskem. Kompaktní model Replicator Junior je stejně jako předchůdce ručně kompletovaný a využívá identický typ obvodu osazený výběrovými součástkami a poskytující dozvuk v rozmezí 125 až 1 200 ms.

Junior využívá na rozdíl od původního Replicatoru jednu přehrávací hlavu a vzhledem ke zmenšeným rozměrům 175 x 174 x 80 mm byl vypuštěn přepínač s modulací. Trojice potenciometrů Delay Level, Feedback a Time dostala zasouvací knoflíky zabraňující nechtěnému rozhození nastavení, nechybí funkce Saturation pro nastavení zkreslení signálu a přepínač kill-dry umístěný společně s konektory na čelní straně efektu.

Efekt je vybaven dvojicí nášlapných footswitchů - levý je zapojen v režimu true bypass a slouží k aktivaci echa a pravým spínačem volíme Tap Tempo. Přehrávací chromová páska s dlouhou výdrží je uložena ve speciální kazetě C30, kterou lze jednoduše vyjmout a v případě potřeby nahradit novým kusem. Odolné šasi je vyrobeno z ohýbaného ocelového plechu a napájení obstarává 12 V DC adapter, jenž by měl být součástí dodávky.

T-Rex Replicator Junior představuje špičku ve své kategorii a přináší typický muzikální sound starých páskových ech v kompaktním balení, takže nezabere zbytečně mnoho místa v pedalboardu. Oproti originálnímu Replicatoru (viz video) se snížila také cena, která se má pohybovat pod hranicí 600 eur. Novinka se na evropském trhu představí zřejmě na přelomu června a července.

Tagy T-Rex T-Rex Replicator Junior
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY