Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

PA monitory Mackie Thump GO a bezdrátový systém EleMent Wave

Firma Mackie rozšířila nabídku PA systémů řady Thump o mobilní verzi Thump GO, představující z pohledu výrobce odpověď na otázku: „Jak vyrobit kompaktní profesionální monitor s přenosností běžného boom boxu?“ Tomu samozřejmě odpovídají rozměry, hmotnost, vybavení, způsob napájení i konektivita novinky. Druhým přírůstkem do produktového portfolia společnosti jsou bezdrátové mikrofonní systémy z edice EleMent Wave, využívající nejnovější technologie, použitelné nejen pro dnes populární podcasting, vlogging či tvorbu různých videí.

Monitory Mackie Thump GO o rozměrech 457 x 230 x 285 mm a hmotnosti 8 kg jsou osazeny koncovým Class-D zesilovačem poskytujícím výkon 200 W, přenos nižších pásem zajišťuje osmipalcový woofer a výšky reprodukuje palcový tweeter. Jednotka má dvoukanálový mixer, volit je možno mezi čtveřicí voicingových modů (Music, Speech, Mon, Sub), režimem Outdoor a nechybí vypínatelný eliminátor zpětné vazby.

Samozřejmostí je vestavěný Bluetooth modul pro audio streaming nebo komunikaci s aplikací Thump Connect 2, první kanál je vybaven přepínačem mic/line, druhá linková větev slouží kromě korekce Bluetooth signálu také pro klasické kabelové připojení externího zdroje a propojení s více boxy umožňuje XLR konektor Thru. Vedle síťového napájení je zde vestavěn dobíjitelný akumulátor s průměrnou výdrží 12 hodin nepřetržitého provozu. Cena aktivního kabinetu Mackie Thump GO byla stanovena na cca 9900 Kč.

Bezdrátové mikrofonní systémy EleMent Wave a EleMent Wave XLR sestávají z malého vysílače Wave TX a přijímače Wave RX – první model je dodáván s klopovým kardioidním mikrofonem Wave LAV opatřeným windshieldem redukujícím okolní šumy, zatímco druhá jmenovaná verze s pevně instalovaným XLR konektorem je uzpůsobena pro zapojení do standardního dynamického mikrofonu.

Sety pracují na frekvenci 2.4 GHz, jejich akční radius dosahuje vzdálenosti až 70 metrů a dobíjitelný článek, poskytující energii pro cca 7 hodin provozu, je napojen na port USB-C. Receiver disponuje vypínacím a párovacím tlačítkem, transmitter přidává možnost deaktivace zvukového signálu, využít je možno až šest systému současně a bezpečný přenos zajišťuje 128bitové šifrování. Cena verzí EleMent Wave a EleMent Wave XLR byla nastavena shodně okolo hranice 200 eur, součástí balení jsou minijackové kabely a převozní pouzdro.

Tagy Mackie Mackie Thump GO Mackie EleMent Wave

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY