Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Osmdesátkový Fender MIJ Boxer Stratocaster HH

Japonská pobočka Fenderu se vrací do osmdesátých let modelem MIJ Boxer Stratocaster HH s dvojicí humbuckerů, jenž sice primárně cílí hlavně na hráče razantnějších stylů, ale díky možnosti rozepínání obou snímačů nepřijdou zkrátka ani příznivci brilantnějšího čistého soundu. Kromě moderněji pojaté konstrukce a nových humbuckerů nabízí Boxer HH i flexibilní korekci TBX (Treble Bass Expander), která byla v minulosti použita např. u produktových řad Elite, Plus, Plus Deluxe, Ultra, American Standard Strat (80. až 90. léta) nebo signatury Erica Claptona.

Krk z jednoho kusu javoru s profilem Medium-C a saténovým finišem je přišroubován k lipovému tělu, pro stavbu hmatníku byl použit palisandr o plošším radiusu 12 palců pro pohodlnější bending strun, k dispozici je 22 jumbo pražců, kostěný ořech má šířku 42 mm a menzura činí standardních 25.5 palců.

Dvojice pasivních humbuckerů Fender Boxer se silným výstupem, produkujících plné basy, průrazné středy a čitelné výšky, je ovládána třípolohovým nožovým switchem, páčkovým přepínačem rozepínajícím cívky, společnou hlasitostí a tónovou clonou s odporem 250 kOhm, osazenou zmíněným expanderem basů a výšek TBX rozšiřujícím zvukové možnosti tohoto Stratu.

Podobně jako u původní série Boxer z poloviny osmdesátých let mají krytky potenciometrů vyražené logo F a jsou potaženy gumovou protiskluzovou vrstvou. Hardware tvoří dvoupivotové vibrato Synchronized s litými kameny, srážeč strun EH a kvalitní celokovové ladicí strojky japonské firmy Gotoh. Kovové komponenty jsou provedeny v černém chromu.

Limitovanou reissue edici Fender MIJ Boxer Stratocaster HH je možno pořídit v odstínech Sherwood Green Metallic nebo Inca Silver, chráněných lesklým polyesterovým lakem a kombinovaných s jednovrstvým černým pickguardem, stejnou barvu nesou také hlavice. Oficiální česká cena se pohybuje okolo hranice 30000 Kč včetně polstrovaného měkkého pouzdra.

Tagy Fender Fender MIJ Boxer Stratocaster HH

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY