Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 28.02.2021 - 00:01

Osmdesátkový Fender MIJ Boxer Stratocaster HH

Japonská pobočka Fenderu se vrací do osmdesátých let modelem MIJ Boxer Stratocaster HH s dvojicí humbuckerů, jenž sice primárně cílí hlavně na hráče razantnějších stylů, ale díky možnosti rozepínání obou snímačů nepřijdou zkrátka ani příznivci brilantnějšího čistého soundu. Kromě moderněji pojaté konstrukce a nových humbuckerů nabízí Boxer HH i flexibilní korekci TBX (Treble Bass Expander), která byla v minulosti použita např. u produktových řad Elite, Plus, Plus Deluxe, Ultra, American Standard Strat (80. až 90. léta) nebo signatury Erica Claptona.

Krk z jednoho kusu javoru s profilem Medium-C a saténovým finišem je přišroubován k lipovému tělu, pro stavbu hmatníku byl použit palisandr o plošším radiusu 12 palců pro pohodlnější bending strun, k dispozici je 22 jumbo pražců, kostěný ořech má šířku 42 mm a menzura činí standardních 25.5 palců.

Dvojice pasivních humbuckerů Fender Boxer se silným výstupem, produkujících plné basy, průrazné středy a čitelné výšky, je ovládána třípolohovým nožovým switchem, páčkovým přepínačem rozepínajícím cívky, společnou hlasitostí a tónovou clonou s odporem 250 kOhm, osazenou zmíněným expanderem basů a výšek TBX rozšiřujícím zvukové možnosti tohoto Stratu.

Podobně jako u původní série Boxer z poloviny osmdesátých let mají krytky potenciometrů vyražené logo F a jsou potaženy gumovou protiskluzovou vrstvou. Hardware tvoří dvoupivotové vibrato Synchronized s litými kameny, srážeč strun EH a kvalitní celokovové ladicí strojky japonské firmy Gotoh. Kovové komponenty jsou provedeny v černém chromu.

Limitovanou reissue edici Fender MIJ Boxer Stratocaster HH je možno pořídit v odstínech Sherwood Green Metallic nebo Inca Silver, chráněných lesklým polyesterovým lakem a kombinovaných s jednovrstvým černým pickguardem, stejnou barvu nesou také hlavice. Oficiální česká cena se pohybuje okolo hranice 30000 Kč včetně polstrovaného měkkého pouzdra.

Tagy Fender Fender MIJ Boxer Stratocaster HH
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY