Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 22.01.2017 - 00:01

Orange Valve Pre: lampový preamp/DI box pro akustiku

Firma Orange si na veletrh NAMM připravila premiéru světově prvního elektronkového stereo preampu a aktivního DI boxu Orange Valve Pre určeného pro akustickou kytaru, který nabízí špičkový zvuk s bezkonkurenčně detailním a dynamickým projevem. Akustičtí hráči si tak nyní mohou vychutnat stejně přirozený a hřejivý sound s typickou kompresí jaký byl dosud dostupný pouze elektrickým kytaristům.

Bytelné šasi z ocelového plechu o rozměrech 29x15x9 cm a masivními kovovými madly je osazeno čtrnácti potenciometry ovládajícími dvojici kanálů, jež lze využívat nezávisle nebo je vzájemně kombinovat. Elektronkový kanál A disponuje elektronikou, která je na rozdíl od obvodů používaných v klasických kytarových aparátech schopna zpracovat širší frekvenční spektrum akustické kytary, zatímco rozdílně znějící kanál B je tranzistorový a vyniká měkčím atakem a brilantními výškami.

Ovládání kanálu A sestává z gainu, aktivních třípásmových korekcí s parametrickými středy nastavitelnými v rozmezí 180 Hz až 1.8 kHz a knoflíku Heat, který ovlivňuje gain lampy a funguje v podstatě jako frekvenční voicing přidávající zvuku vyšší harmonické a kompresi, takže si můžete najít svůj ideální zvuk pro hru prsty i trsátkem.

Kanál B je v základu vybaven podobně jako kanál A vyjma funkce Heat. Zcela vlevo je umístěna sekce Master s celkovou hlasitostí obou kanálů, potenciometrem Volume pro DI linkový výstup a ovladačem studiového stereo reverbu společného oboum kanálům. Kromě toho je zde i šest páčkových mini-spínačů, které odzemňují oba kanály, obracejí jejich fáze, aktivují 48V phantomové napájení u kanálu B a vypínají signál v sendu efektové smyčky.

Veškeré konektory se nacházejí na čelní straně šasi a sestávají z jackového vstupu kanálu A, XLR a jackového vstupu kanálu B, zdířky footswitche (Mute), sendu a returnu dvojice efektových smyček, jackového mono Line Outu (A+B), dvojice hlavních symetrických XLR výstupů a barelového konektoru 12V adapteru. Orange Valve Pre se v evropských obchodech objeví začátkem února a předběžná cena se má pohybovat okolo 800 Euro.

Tagy Orange Orange Valve Pre

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY