Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Ondřej Šárek vydal pokračování úspěšné učebnice hry na kalimbu

Na lidových písničkách a koledách se v praktické učebnici od Ondřeje Šárka můžete naučit základy techniky hry na kalimbu, kterou časem můžete rozvinout i na složitějších skladbách. U všech písní se naučíte zahrát melodii a pro pokročilé hráče jsou zde úpravy, kdy k melodii hrajete současně doprovod. Druhý díl populární učebnice obsahující šestadvacet lidových písniček a šest koled je vhodný pro hráče všech úrovní a vychází v edici Frontmana.

Učebnice pojednává o těch nejzákladnějších praktických věcech, mj. jak držet nástroj, jak číst tabulaturu a obsahuje také cvičení na rozehrání se. Navazuje na první díl vydaný loni, který, pokud ho nemáte, doporučujeme přibalit. Obsahuje odlišné skladby a umožní vám učení pojmout více do šířky. Dohromady se obě učebnice dají koupit za zvýhodněnou cenu.

Po úplnost ještě dodáme, že učebnice je určena pro kalimbu, která má sedmnáct lamel a je naladěna v C dur. Samozřejmě, když budete mít jinou kalimbu, i tak se z ní dá učit, jen si někdy něco budete muset doupravit.

Ondřej Šárek je skladatel a aranžér, který v ČR i Americe vydal řadu učebnic a úprav pro různé hudební nástroje. Zaměřuje se především na drnkací instrumenty jako ukulele, banjo, bouzouki, mandolína, tres cubano, timple, diatonický akordeon nebo kalimba.

Skladatelská činnost Ondřeje Šárka je velmi různorodá. Kromě hudby pro komorní soubory, symfonický orchestr nebo sbor napsal také mini operu, hudbu pro film nebo muziku k divadelním inscenacím. Na skladatelských soutěžích získal několik ocenění.

Tagy kalimba Ondřej Šárek

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY