Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Ondřej Šárek přišel se skvělou učebnicí hry na kalimbu

Na lidových písničkách a koledách se v nové praktické učebnici od Ondřeje Šárka můžete naučit základy techniky hry na kalimbu, kterou časem můžete rozvinout i na složitějších skladbách. U všech písní se naučíte zahrát melodii. A pro pokročilé hráče jsou zde úpravy, kdy k melodii hrajete současně doprovod. Učebnice je vhodná pro všechny úrovně hráčů a vychází v edici Frontmana.

Kniha je rozdělena na čtyři části. V první se dozvíte nejzákladnější praktické věci. Jak držet nástroj, jak číst tabulaturu a také tu je cvičení na rozehrání se. Druhá část je určena úplným začátečníkům. Hrají se zde jen jednohlasé písničky. Třetí číst je rozšířena i o verze, kdy k melodii přidáme doprovod. A v poslední části se naučíte několik koled.

Po úplnost ještě dodáme, že učebnice je určena pro kalimbu, která má 17 lamel a je naladěná v C dur. Samozřejmě, když budete mít jinou kalimbu, i tak se z ní dá učit, jen si někdy něco budete muset doupravit.

Ondřej Šárek je skladatel a aranžér, který v ČR i Americe vydal řadu učebnic a úprav pro různé hudební nástroje. Zaměřuje se především na drnkací instrumenty jako ukulele, banjo, bouzouki, mandolína, tres cubano, timple, diatonický akordeon nebo kalimba.

Skladatelská činnost Ondřeje Šárka je velmi různorodá. Kromě hudby pro komorní soubory, symfonický orchestr nebo sbor napsal také mini operu, hudbu pro film nebo muziku k divadelním inscenacím. Na skladatelských soutěžích získal několik ocenění.

Tagy kalimba

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY