Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

On-line konfigurátor akustických kytar Furch Rainbow

Renomovaná česká značka Furch Guitars loni zařadila do svého portfolia prémiovou řadu zakázkových kytar série Rainbow, která zájemcům umožňuje konfigurovat jednotlivé stavební prvky a součásti těchto modelů podle svých preferencí. Výběr byl doposud navázán na firemní katalog a ceník, což vzhledem k množství volitelných položek nebylo příliš intuitivní. Proto se výrobce rozhodl umístit na svůj web nový on-line konfigurátor, který maximálně přehlednou formou představí veškeré konstrukční kombinace dostupné u „duhové“ edice.

U řady Rainbow je možné kombinovat nejrůznější vlastnosti a doplňky převzaté z „barevných“ modelů Furch (Violet, Indigo, Blue, Green, Yellow, Orange, Red) a každý kousek náležející do této custom kolekce prochází také speciálním laděním přední i zadní ozvučnice, standardně dostupným pouze u nejvyšší série Red.

Součástí nabídky je kromě jiného výběr typu kytary – šesti, sedmi, osmi, devíti či dvanáctistrunné provedení, barytonová verze i varianta s krátkou menzurou a v závislosti na konkrétním modelu lze vybírat až z 12 tvarů korpusu (Dreadnought, Grand Auditorium, Orchestra Model, OOM, Super Jumbo atd.).

Samozřejmostí je několik šířek nultého pražce, různé rozteče strun na kobylce, profily krku a velká škála materiálů pro přední ozvučnici, zadní desku plus luby, kobylku, krk, hmatník atd. Zákazník může volit také styl a množství dekorativních prvků jako je lemování, kontrastní linky hran, intarzie rozety, tvar pozičních značek na hmatníku a horní straně krku apod.

Výrobce nabízí sedm povrchových úprav včetně provedení sunburst či open-pore, několik variant špičkových ladicí strojků Schaller M6 a Gotoh 510, k objednání jsou i zámky popruhu, různé verze pickguardu, čtyři typy elektroniky z produkce firmy LR Baggs a další položky.

V závěru celé konfigurace se zobrazí přehled s kódem kytary, její finální cena a soupis většiny vybraných komponent a úprav, rozdělených do šesti sekcí. Výsledek je možno uložit v pdf formátu a použít jej jako objednávku u některého z autorizovaných prodejců značky Furch.

Tagy Furch Furch Rainbow

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY