Přejít k hlavnímu obsahu
Petr Wajsar, foto: Jan Tran
Petr Wajsar, foto: Jan Tran
redakce - Út, 11.06.2019 - 16:00

O zkušenosti z oblasti audiovize se na Soundsgate workshopu podělili Petr Wajsar nebo Michal Pekárek

Hudba v audiovizi aneb Jak pracují špičky v oboru? Čtvrté kolo pravidelných Soundsgate workshopů bylo 9. června věnováno odborníkům české audiovizuální scény. Promluvili Michal Pekárek, držitel Českého lva Petr Wajsar, kreativní producent Daniel Strejc a odbornice na autorské právo Petra Žikovská. V exkluzivní světové premiéře zazněl také singl písničkáře Geralda Clarka.

O hlavní program se postarala čtveřice odborníků, a to počínaje držitelem Českého lva Petrem Wajsarem. Ten se s návštěvníky workshopu podělil o finty a zkušenosti, které zužitkoval při tvorbě hudby k filmu Hastrman. Součástí workshopu byla odpolední praktická část, kterou provázel skladatel a absolvent Berklee Tomáš Živor spolu s mexickým kytaristou a učitelem Lushianem Larroa.

O tom, jak se pracuje s hudbou na Seznam.cz pověděl více kreativní producent Daniel Strejc a zajímavou diskusi na téma úspěšná práce na poli zvuku ve filmové hudbě otevřel absolvent FAMU a zvukový mistr Michal Pekárek. Závěrem se s ředitelkou IFPI Petrou Žikovskou řešily otázky kolektivních správců a aktuální kauzy z oblasti autorských práv. Exkluzivní mezinárodní premiérou nového singlu Elderflowers obohatil večer jihoafrický sympatický písničkář Gerald Clark, který si zamiloval Českou republiku a připravuje se na koncertování.

Nestihli jste to? Páté kolo workshopů proběhne v září 2019, doporučujeme.

Tady pro ilustraci záznam z předchozího workshopu...

foto: Jan Tran foto: Jan Tran foto: Jan Tran
Tagy Michal Pekárek Gerald James Clark Soundsgate Petr Wajsar Petra Žikovská Daniel Strejc

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY