Přejít k hlavnímu obsahu
Banner
Banner
Leon - So, 05.09.2015 - 00:01

Nový Fender American Deluxe Mahogany Stratocaster HSS

Klasický zvuk Fenderu Stratocaster je sice v drtivé většině spojován s olšovým nebo jasanovým korpusem, ale výrobce se u různých speciálních sérií nebrání ani použití materiálů, které nejsou pro Strat úplně typické. Jedním z těchto případů je i mahagonová limitované edice modelu Fender American Deluxe Mahogany Stratocaster HSS.

Tělo je složeno ze dvou kusů výběrového jihoamerického mahagonu, jenž dodává zvuku nástroje plné středy a kulatější výšky. Javorový krk s profilem Modern C je osazen palisandrovým hmatníkem s proměnlivým radiusem (9.5 až 14 palců) a 22 pražci Medium Jumbo. Korpus je v místě spoje s krkem vyfrézován pro lepší přístup do vyšších poloh.

Elektroniku tvoří kobylkový humbucker Fender Shawbucker v provedení zebra a střední plus krkový singlecoil Noiseless N3 Strat mezi kterými volíme pětipolohovým nožovým switchem. Kromě obvyklých potenciometrů hlasitosti a tónových clon je zde také přepínač S1 rozepínající cívky humbuckeru a tlačítko umožňující další kombinace snímačů a zároveň odpojující obvody obou clon.

Mechanika sestává ze známého dvoubodového vibrata s kameny z ocelového plechu a uzamykatelných ladicích strojků Fender Deluxe. Kytara bude dodávána výhradně v přírodní povrchové úpravě Mahogany Stain s třívrstvým pickguardem v barvě Mint Green.

Pokud se poohlížíte po mahagonovém nástroji a dáváte přednost stratovské konstrukci s kobylkovým humbuckerem, tak by pro vás některý z kousků limitované série Fender American Deluxe Mahogany Stratocaster HSS mohl být vhodnou volbou. Cena na americkém trhu byla nastavena okolo částky 1 800 dolarů a do Evropy se novinka dostane pravděpodobně na začátku října.

Tagy Telecaster
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY