Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nové příslušenství a doplňky Fender

Firma Fender přichází s novou várkou kytarového a basového příslušenství, které zahrnuje širokou škálu nástrojových popruhů ze sérií Paramount, Ombré, Tie Dye, American Pro II a Zion, nástrojových kabelů a propojek zařazených do kolekcí Ombré nebo Blockchain, výrobce přidává také dřevěný stojan Timberframe pro el. kytary, náhradní basové i kytarové krky a pevné pouzdro Poodle Case navržené pro Stratocastery a Telecastery.

Fender Paramount Collection Straps – řemeny, navržené nejen pro stejnojmennou řadu akustických kytar, nabízejí klasický styl, odolné materiály a tradiční estetiku. K dispozici jsou kožené popruhy Paramount Acoustic Leather Strap, Mandolin Leather Strap, Banjo Leather Strap a nechybí ani kabely Paramount Acoustic Instrument s hnědým nylonovým opletem, pozlacenými jacky a délkami 3 m či 5.6 m. Oficiální ceny se pohybují v rozmezí cca 30 až 90 eur.

Fender Ombré, Tie Dye, American Pro a Zion Straps – pásy Ombré se vyznačují neobvyklou vybledlou barvou inspirovanou edicí Player Plus, modely Am Pro II využívají prémiový nylon, verze Tie Dye jsou vyrobeny z vysoce kvalitní vyčiněné kůže v barvách Black, Natural či Sage Green a popruhy Zion, odkazující na stejnojmenný národní park, bodují  výraznými vzory s indiánskou tématikou v odstínech Purple Aztec, Gray Aztec, Copper Aztec, Black Aztec a Red Aztec. Ceny byly nastaveny v rozpětí 30 až 80 eur.

Fender Ombré Instrument – nástrojové varianty této kabeláže odkazují svými gradientními barvami na kytary z kolekce Player Plus. Pružné spirálové stínění je navrženo tak, aby nedocházelo ke kroucení, zalamování a jakékoli „fyzické paměti“. Volit je možno ze třech odstínů Tequila Sunrise, Belair Blue a Silver Smoke, cca 3 m dlouhé šňůry nesou cenovku 25 eur.

Fender Blockchain – efektové propojky s nadstandardně ohebným pláštěm a nízkoprofilovými jacky šetřícími prostor v pedalboardu. Pořídit je možno sety Extra-small kit: 2 x 4” (10.16 cm), 4 x 6” (15.24 cm), Small kit: 2 x 4” (10.16 cm), 5 x 6” (15.24 cm), 1 x 8” (20.32 cm), 1 x 1’ (30.48 cm), Medium: 4 x 4” (10.16 cm), 6 x 6” (15.24 cm), 1 x 8” (20.32 cm), 1 x 2’ (60.96 cm) nebo sadu Large: 5 x 4” (10.16 cm), 6 x 6” (15.24 cm), 1 x 8” (20.32 cm), 1 x 3’ (91.44 cm). Evropské ceny by se měly pohybovat v rozmezí cca 60 až 160 eur.

Fender Timberframe – stojan pro elektrickou kytaru, představující elegantní a zároveň kompaktní řešení v domácích i studiových podmínkách. Model z kaučukovníku má magnetický uzamykací mechanismus zajišťující stojan v otevřené / zavřené poloze, nechybí gumové obložení a protiskluzové nožičky. Cena: cca 100 eur.

Fender Poodle Case – kvalitní pouzdro, které bylo vyrobeno podle vintage kufru dodávaného ke kytarám Stratocaster z roku 1954, je vyrobeno z březové překližky a potaženo promačkanou umělou hovězí kůží se zlatým kováním. Díky štíhlému profilu jej lze uložit do malých prostor, měkká podšívka z drceného akrylového plyše zajistí nástroji potřebnou ochranu a samozřejmostí je přihrádka na příslušenství. Cena byla nastavena těsně pod hranicí 220 eur.

Značka by měla uvést na trh také náhradní krky pro série Fender Player, vyráběné v mexické Ensenadě, a dostupné mají být i verze pro nástrojové edice American Pro II a American Performer. Krky z kolekce Fender Player (cca 350 eur) nabídnou javorový či pau ferro hmatník o radiusu 9.5 palců, pražce medium jumbo, profil Modern-C a pravo i levoruká provedení, včetně modelu s reverzní hlavicí.

Řada American Pro II (cca 650 eur) z americké produkce se vyznačuje masivnějším profilem Deep-C, zakulacenými hranami javorového nebo palisandrového hmatníku, saténovou úpravou a užšími vysokými pražci. Série American Performer (cca 500 eur) dorazí s matnou uretanovou úpravou profilu Modern-C, velkou stratovskou hlavicí ve stylu sedmdesátých let, a 22 silnými jumbo pražci.

Modely samostatně prodávaných kytarových a basových krků Fender 2022

Fender Player Series Stratocaster Reverse Headstock
Fender Player Series Stratocaster
Fender Player Series Stratocaster Left-Handed
Fender Player Series Telecaster
Fender Player Series Telecaster Left-Handed
Fender Player Series Jazzmaster

Fender Player Series Jazz Bass
Fender Player Series Fretless Jazz Bass
Fender Player Series Jazz Bass Left-Handed
Fender Player Series Precision Bass
Fender Player Series Precision Bass Left-Handed

Fender American Pro II Strat
Fender American Pro II Tele
Fender American Pro II Jazzmaster

Fender American Performer Strat
Fender American Performer Tele

Tagy Fender

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY