Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 22.12.2016 - 00:01

Nové modely ze série Fender American Professional 2017

Koncem letošního roku se Fender rozhodl vyřadit ze svého katalogu svou páteřní a dnes v podstatě už kultovní modelovou řadu nástrojů American Standard, která v portfoliu firmy vydržela téměř třicet let, a o pár týdnů později představil novou sérii Fender American Professional 2017, která předchozí veleúspěšnou americkou edici kvalitativně posouvá zase o stupeň výše.

Všechny inovované modely Stratocasteru, Telecasteru (DLX), Jaguaru, Jazzmasteru, Precisionu a Jazz Basse v celkem šestnácti různých verzích budou opět vyráběny zkušenými kytaráři v kalifornské centrále Fenderu sídlící v Coroně a hlavní modifikace jsou následující:

Kytary dostanou nový tvar profilu krku Modern Deep C, pražce medium jumbo nahradí rozměrově vyšší typ narrow-tall pro pohodlnější vytahování tónu a přesnější intonaci, nultý pražec bude z pravé kosti a potenciometr hlasitosti každé kytary této edice bude disponovat tzv. Treble-bleed okruhem zabraňujícím úbytku výšek při staženém ovladači volume.

Hřídel vibrata Stratocasterů má být zasouvací, redesignované kobylky Telecasterů, Jaguárů a Jazzmasterů budou osazeny bronzovými kameny a Jaguar má mít upravený čtyřpolohový přepínač snímačů s možností obrácení fáze. Původní single coily Fender Custom Shop budou nahrazeny jednocívkovými verzemi V-Mod se speciálním voicingem pro každou pozici z dílny renomovaného návrháře Tima Shawa a vybrané nástroje budou vybaveny také jeho humbuckery Shawbucker.

V případě baskytar Precision s profilem krku 63 P Bass a modelů JazzBass s novým profilem Thin C se inovace týkají především lehké a velmi odolné grafitové výztuhy krku Posiflex, vysokých pražců narrow-tall, kostěného ořechu a přepracovaných ladicích strojků.

Všechny nástroje budou dodávány s luxusním pevný pouzdrem Fender Elite a v nabídce se objeví i nové barvy jako např. Sonic Grey, Antique Olive nebo Mystic Seafoam. První kousky z edice Fender American Professional 2017 byste na českém trhu už měli sehnat.

Tagy Fender Fender American Professional 2017
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY