Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 09.07.2020 - 00:01

Nové modely Music Man John Petrucci 2020

Společnost Ernie Ball Music Man zahájila sériovou výrobu signovaných kytar z kolekce John Petrucci ročníkové řady 2020, tvořené modely Music Man Majesty, speciálem Purple Nebula Majesty, verzemi JP15 a konstrukčně příbuznými variantami JP Figured Top. Nástroje v šesti i sedmistrunném provedení nabízejí prémiové materiály, do detailu dotaženou ergonomii, kvalitní hardware se snímači DiMarzio a samozřejmě špičkové zpracování, za kterým stojí zkušení kytaráři z dílen v kalifornském San Luis Obispo.

Letošní modely Music Man Majesty disponují korpusem z okoume s centrálním javorovým plátem ve tvaru štítu a průchozím krkem, signované humbuckery DiMarzio Dreamcatcher a Rainmaker jsou kombinovány s kobylkovým piezo systémem a na výběr jsou barevné úpravy Pink Sand, Red Phoenix, Smoked Pearl nebo Ember Glow. Oficiální cena byla nastavena na 2999 dolarů včetně pevného pouzdra. Standardní provedení s lipovým tělem zůstávají nadále v nabídce.

Luxusní verze Purple Nebula Majesty má krk lepený ze dvou kusů honduraského mahagonu a javorového plátu s plamínkovou kresbou, tělo tvoří olšová křídla plus top z obláčkového javoru. Snímače, elektronika s aktivním preampem a gain boostem, vibrato Custom JP MM i uzamykatelné strojky Schaller M6-IND jsou identické jako u klasické řady Majesty. Opulentní Purple Nebula vyjde na 5299 dolarů a na trh se dostane limitovaná edice čítající 200 kusů.

Music Man JP15 2020 s odlišně tvarovaným korpusem, jenž je podobně jako u Majesty vyroben z okoume a fládrovaného javoru, disponuje šroubovaným krkem z „pečeného“ javoru, jenž byl použit také na hmatník. Tepelná úprava poskytuje lepší rezonanci, vyšší mechanickou odolnost a tím pádem i stabilnější ladění. Zvuk přenáší dvojice humbuckerů DiMarzio Illuminator, doplněná piezo systémem a struny kotví v osvědčeném firemním vibratu s ocelovými kameny. Do katalogu přibyl také nový transparentní lak Cerulean Paradise, cena se pohybuje okolo 3250 dolarů.

Příbuzná verze JP Figured Top s lehce masivnějším horním rohem těla, které je složeno z olšové základny, mahagonového centrálního bloku a topu ze dvou desek plamínkového javoru, je opatřen krkem z honduraského mahagonu nesoucího palisandrový hmatník osazený 24 nerezovými pražci. Na rozdíl od JP15 zde najdeme snímače Dimarzio Liquifire a Crunch Lab.

Samozřejmostí je dvojice nezávislých výstupů (magnet/piezo), kompenzovaný nultý pražec, posílené stínění elektroniky atd. Novinka dostala transparentní nástřik Dragon Blood, cena atakuje hranici 3250 dolarů a na výběr by měla být i varianta Island Burst s koa topem, mahagonovým tělem a ebenovým hmatníkem.

Tagy Ernie Ball Music Man Music Man John Petrucci 2020
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY