Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nové modely kytar PRS řady SE 2018

Společnost Paul Reed Smith představila novou řadu kytar z finančně dostupné edice PRS SE 2018. Tvoří ji modely SE Standard 24 Multi-Foil, sedmistrunný SE SVN, SE Chris Robertson, luxusně působící série SE Custom 24 Exotic Veneers, SE Standard 24, SE 245 Standard, SE Santana Standard a levoruký SE Custom 24 Lefty.

PRS SE Standard 24 Multi-Foil s mahagonovým tělem, javorovým krkem a dvojicí humbuckerů 85/15 S s rozepínatelnými cívkami bude dodáván v netradičním laku připomínající design nástrojů z osmdesátých let. Sedmistrunná verze SE SVN s prodlouženou menzurou (26.5 palce) disponuje identickým typem snímačů a pevnou kobylkou String-Through Plate Style 7. V nabídce se objeví odstíny Black Cherry a Gray Black.

Inovovaná signatura SE Chris Robertson postavená pro kytaristu kapely Black Stone Cherry má korpus ve tvaru Singlecut, poměrně krátkou menzuru 24.5 palce, kobylkový humbucker 57/08 S, krkový single coil SE Soapbar, jednoduchou kobylku PRS Stoptail a bude k dispozici v laku Black Stone Cherry Burst.

Edici SE Exotic Veneers tvoří dva modely SE Custom 24 Spalted Maple a SE Custom 24 Zebrawood s horní javorovou deskou polepenou dýhou z těchto luxusně působících dřev. Kytary jsou osazeny vibratem PRS PT, snímači 85/15 a obě varianty budou dodávány v transparentní úpravě Vintage Sunburst. Širší nabídky se dočkají i levorucí hráči, pro které je připravena čtveřice klasických modelů SE Custom 24 Lefty v barvách Fire Red Burst, Trampas Green, Tobacco Sunburst a Whale.

Verze PRS SE Standard 24 a PRS SE 245 Standard jsou nyní vybaveny zebra humbuckery 85/15, vibratem PT nebo pevnou kobylkou wrapparound, na hlavici najdeme podpis Paula Reeda Smithe a novinkou je i ozdobné lemování hmatníku, které najdeme také u celomahagonového modelu SE Santana Standard se snímači PRS Santana S.

Modely kytar Paul Reed Smith z nové série SE 2018, kterou marylandská značka vyrábí ve své korejské pobočce, budou dostupné v cenovém rozmezí cca 540 až 950 eur podle konkrétného typu nástroje, včetně polstrovaného pouzdra.

Tagy PRS PRS SE PRS SE 2018

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY