Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 22.03.2019 - 00:01

Nové minisynthy Korg Volca Drum, Modular a Minilogue XD

Korg představil na veletrhu NAMM trojici kompaktních syntezátorů řady Volca, které tvoří rytmický automat Volca Drum, semi-modulární synth Volca Modular a luxusněji vybavený, polyfonní Minilogue ve verzi XD, představující další evoluci populárních modelů Prologue a Monologue.

Korg Volca Drum využívá DSP engin s 6hlasou polyfonií a analogovým modelingem nabízejícím celkem 6 partů s duálním vrstvením, zvuky mohou být upravovány dvěma typy resonátorů s mody Tube / Strings a ovladači Decay, Body, Tune, nechybí dvojice 16krokových sekvencerů (až 69 uložitelných parametrů pro každý krok), recording, MIDI In, apod.

Volca Modular s analogovou syntézou a 50 patch-pointy disponuje osmi moduly rozdělenými do sekcí Source - VCO, modulator, Functions - 2x obálkový generátor, Woggle - signálový random generátor s obvodem sample&hold, Split - rozdělení jednoho vstupu na dva výstupy, Dual LPG - 2x low-pass gate, Utility - dvoukanálový komplexní mix, Space Out - stereo efekt na bázi reverbu, Sequence - připojení interního sekvenceru s výběrem tempa, rytmických patternů atd.

Synth Minilogue XD s 4hlasou polyfonií, 37dílnou klaviaturou, dvěma základními VCO a čtveřicí voicingů Poly, Unison, Chord, Arp, jde ve stopách originálního Minilogue a přidává digitální engin s třetím oscilátorem (+ slot na externí presety), režimy Noise, VPM, User, inovovanou efektovou sekci (modulace, delaye, reverby), pokročilý sekvencer nebo funkci mikro ladění.

Korgy Volca Drum a Modular lze napájet i bateriemi (6 tužkových článků s výdrží až 10 hodin provozu) a české ceny se mají pohybovat okolo 4 400 respektive 5 200 Kč. Syntezátor Minilogue XD s dvojicí CV vstupů, konektorem externího pedálu, stereo výstupy, MIDI In/Out, Sync, In/Out a USB portem by měl být dostupný za cca 16 900 Kč.

Tagy korg Korg Volca Drum Korg Modular Korg Minilogue XD

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY