Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nové Marshally ze série DSL 2018

Lampové kytarové aparáty řady Dual Super Lead se letos dočkaly inovace v podobě nové edice DSL 2018, která přináší celkem sedm modifikovaných modelů sestávajících z komb a zesilovačů o výkonech 1 až 100 W, vybavených dvoukanálovým preampem a digitální reverbem emulujícím sound klasických pružinových hallů.

Všechny verze mají lehce upravený předzesilovací obvod, u ekvalizační sekce bylo modifikováno basové pásmo, které v případě nastavení větší porce gainu zachovává čitelnější a pevnější projekci nízkých frekvencí a novinky dostaly také nahrávací výstup Softube s emulací kabinetu Marshall 1960.

Jednowattová hlava DSL1HR i kombo DSL1CR s reproduktorem Celestion Eight-15 jsou kromě třípásmových korekcí se spínačem Tone Shift a reverbu osazeny potenciometrem Volume u kanálu Classic a druhý kanál Ultra Gain nabízí ovladače gainu a hlasitosti. Na zadní straně najdeme send / return efektové smyčky, Aux In, emulaci Softube, zdířku footswitche, tlačítko Low Power snižující výkon na 0.1 W a výstup pro repro s impedancí 16 Ohm.

U pětiwattového komba DSL5CR s 10 palcovým reprem Celestion ‘Ten-30’ přibyla funkce Deep pro zvýraznění basů a kanál Classic má kromě ovladače gainu i potenciometr hlasitosti. Zatímco jednowattové modely využívají 2 preampové lampy ECC83 a další elektronka identického typu se stará o výkon, tak u DSL5CR najdeme sestavu 3x ECC83 a 1x 12BH7/ECC99.


Zesilovač DSL20HR a kombo DSL20CR osazené měničem Celestion Seventy-80 používají koncovou jednotku s driverem ECC 83 a dvojicí lamp EL34 poskutující výkon 20 W. Čtyřpásmové korekce se rozrostly o potenciometr Resonance (nízká pásma) a pro připojení kabinetu jsou připraveny tři výstupy s impedancemi 1x16, 2x16/1x8 ohmů.

U čtyřicetiwattového komba DSL40CR lze u kanálu Classic volit mezi mody Clean / Crunch, kanál Ultra Gain disponuje režimy OD1 / OD2, každá větev má samostatné ovládání reverbu, přímo na panelu se nachází tlačítko pro aktivaci efektové smyčky a koncová jednotka nabídne velmi praktickou vychytávku v podobě dvou masterů přepínatelných samozřejmě i footswitchem.

Konektory na zadní straně šasi se rozrostly o zdířku MIDI In a externí kabinety jsou připojitelné pomocí pěti výstupů (impedance 1x16, 1x8/2x16, 1x4/2x8 ohmů). Zesilovač DSL100HR je vybaven identicky jako kombo DSL40CR, včetně možnosti snížení výkonu na poloviční hodnotu (integrováno ve spínači Standby), ale díky rozdílnému power ampu se čtveřicí elektronek EL34 poskytne maximální výkon 100 W.

Marshally z nové série DSL 2018 pokračují v nastoupené koncepci této řady s širokou škálou nastavitelných zvuků, počínaje čistým soundem přes crunch až po high-gain a zároveň přinášející větší flexibilitu. Ceny jednotlivých modelů se budou pohybovat v následujících relacích: DSL1HR - cca 260 eur, DSL1CR - cca 340 eur, DSL5CR - cca 500 eur, DSL20HR - cca 540 eur, DSL20CR - cca 650 eur, DSL40CR - cca 840 eur a DSL100HR - cca 970 eur.

Tagy Marshall Marshall DSL 2018

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY