Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 21.06.2016 - 00:01

Nové lubovky Gretsch ze série Electromatic

Tradiční americký výrobce kytar, značka Gretsch, se rozhodla rozšířit populární edici lubových kytar série Electromatic o nové modely s označením G5420T, G5422T a G5422TG. Novinky jsou osazeny snímači Black Top FilterTron s čistým, artikulovaným tónem a nadstandardní dynamikou a potenciometry hlasitosti jsou vybaveny modem "treble bleed", jenž zamezuje úbytku vyšších frekvencí při stažení ovladače volume.

Gretsch Electromatic G5420T disponuje korpusem ve tvaru Singlecut vyrobeným z pěti vrstev javoru. Lepený javorový krk s U profilem nese palisandrový hmatník o radiusu 12 palců a 22 pražci medium jumbo. Nultý pražec Graph Tech NuBone je široký 43 mm a menzura činí 652 mm.

Kobylka Adjusto-Matic s palisandrovou základnou je doplněna vibratem Bigsby B60. Dva humbuckery Black Top FilterTron jsou ovládány třípolohovým přepínačem, samostatnými hlasitostmi plus celkovou hlasitostí a tónovou clonou. V nabídce se objeví barevné úpravy Fairlane Blue, Orange Stain a Aspen Green a dostupná bude i levoruká verze G5420LH s trapezoidním struníkem..

Model Electromatic G5422T je osazen identickými komponenty jako předchozí typ G5420T, od kterého se liší především rozdílným designem těla ve tvaru Double-Cut s tloušťkou 57 mm. Na výběr budou laky v odstínech Orange Stain a Black.

Electromatic G5422TG vychází z varianty G5422T, ale na rozdíl od ní je hmatník zdoben většími polohovými značkami z perleti (tzv. Hump-Block), snímače mají stylové rámečky a veškeré kovové části jsou provedeny ve zlatém chromu, který společně s laky Snowcrest White a Walnut Stain vytváří působivou a elegantní kombinaci.

Kytary Gretsch ze série Electromatic představují v nabídce značky finančně dostupné nástroje vyráběné asijskou pobočkou, takže pokud uvažujete o kvalitní lubovce za slušnou cenu, tak tuto sérii určitě zařaďte mezi případné kandidáty k vyzkoušení. První kousky už dorazily i na pulty českých obchodů a jejich přibližné ceny jsou následující: G5420T - cca 23 600 Kč, G5422T - cca 24 800 Kč a G5422TG - cca 26 700 Kč.

Tagy Gretsch
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY